استعلام طرح تفصیلی تهران از طریق ملک و بلوک

استعلام طرح تفصیلی تهران از طریق ملک و بلوک

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

به طور کلی طرح تفضیلی، طرحی می باشد. که کاربردی زمین های شهری، تراکم های جمعیتی، مساحت ها در آن معلوم می شود. در واقع این طرح در مدیریت شهری برای صدور مجور های ساخت و ساز کاربرد دارد. در صورتی که نیاز به انجام استعلام طرح تفضیلی پیدا کردید. میتوان به یک فرد متخصص و با تجربه مراجعه نمود کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی همان فرد متخصصی است. که میتواند این استعلام را به خوبی انجام دهد. و به اطلاعاتی دست پیدا کند.

انجام استعلام طرح تفضیلی

به طور کلی طرح تفضیلی جزئی از طرح جامع شهری است. در واقع طرح جامع شهری برنامه ای می باشد. که در باره کاربری و نحوه استفاده از اراضی شهری تعیین و تکلیف می شود. طرح جامع شهری با طرح تفضیلی تفاوت هایی نیز دارد. در واقع طرح تفضیلی جزئیات کاربری و مساحت دقیق آن ها را تعیین می کند. اما طرح جامع شهری به کاربری و نوع استفاده از اراضی را در پهنه بزرگ معین می کند. در طرح تفضیلی اطلاعات ملک همچون نوع بافت زمین، کاربری، بودن در حریم مترو و همچنین گسل ها و … مشاهده می شود. در واقع به طور کلی طرح تفضیلی طرحی است. که بر اساس معیارها و ضوابط  طرح جامع شهری نحوه استفاده از زمین های شهری در سطح محلات مختلف و همچنین مساحت دقیق آن ها، میزان تراکم جمعیت،تراکم واحد های شهری و .. تنظیم می شود.

از جمله مواقعی که انجام استعلام طرح تفضیلی تهران ضروری می باشد. زمانی است که افراد قصد انجام معامله ملک را داشته باشند. در نتیجه لازم است اطلاعاتی معلوم شود. انجام استعلام طرح تفضیلی ملک از عهده یک متخصص بر می آید. و کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی همان فرد متخصصی است. که میتواند استعلام طرح تفضیلی تهران را از طریق ملک و بلوک انجام دهد.

انجام استعلام طرح تفضیلی

انجام استعلام طرح تفضیلی

این مطلب چه‌ اندازه برایتان مفید بوده است؟

امتیاز خود را ثبت کنید.

میانگین امتیاز: 0 / 5. تعداد رأی: 0

امتیاز نداده اید؟! اولین نفر باشید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما