استعلام پلاک اصلی و فرعی با توجه به موقعیت ملک

استعلام پلاک اصلی و فرعی با توجه به موقعیت ملک زمانی لازم است انجام شود که سند ملک از بین رفته باشد و یا مفقود شده باشد در واقع برای اخذ سند رسمی لازم است شماره پلاک ثبتی ملک معلوم باشد.

رادین 09129277534 و 02166398316 کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری و امور ثبتی

استعلام پلاک اصلی و فرعی با توجه به موقعیت ملک

در صورتی که سند ملک از بین رفته باشد هر چه زود تر لازم است اقدامات لازم برای اخذسند رسمی جدید ملک انجام شود برایاخذ سند رسمی لازم است مدارکی و اطلاعاتی به اداره ثبت اسناد ارائه شود. از آنجایی که پلاک ثبتی ملک نا معلوم است پس لازم است استعلام پلاک ثبتی ملک انجام شود.

انجام استعلام پلاک اصلی و فرعی لازم است به یک فرد متخصصی مراجعه شود که به اسناد و مدارک ثبتی دسترسی داشته باشد کارشناس رسمی دادگستری یکی از افرادی است که میتواند استعلام پلاک ثبتی را انجام دهد و پلاک ثبتی مربوط به قطعه ثبتی مورد نظر را پیدا کند. این متخصص برای انجام این استعلام به منظور پی بردن به موقعیت و حدود اربعه ملک اقدام به تهیه نقشه یو تی ام خواهد کرد و برای تهیه نقشه یو تی ام از جی پی اس دو یا سه فرکانسه بهره خواهد برد و بعد از برداشت مختصات یو تی ام کنج ها سپس ترسیم نقشه یو تی ام را با اتوکد انجام خواهد داد در ادامه با ترسیم نقشه یو تی ام موقعیت و حدود دقیق ملک حاصل میشود سپس نقشه های ثبتی که کروکی های قدیمی اند از بانک اطلاعات ثبتی منطقه استخراج خواهد کرد.

سپس با بررسی نقشه های ثبتی، نقشه ثبتی مربوط به ملک با توجه به موقیعت دقیق ملک شناسایی میشود در ادامه پلاک ثبتی ملک مشخص میشود.در ادامه با معلوم شدن پلاک ثبتی ملک و سپس با ارائه مدارک در خواستی اداره ثبت اسناد سند تک برگ برای ملک صادر میگردد و به مالک ارائه میشود.

مطالب مرتبط

استعلام پلاک ثبتی

این مطلب چه‌ اندازه برایتان مفید بوده است؟

امتیاز خود را ثبت کنید.

میانگین امتیاز: 0 / 5. تعداد رأی: 0

امتیاز نداده اید؟! اولین نفر باشید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما