استعلام پلاک ثبتی اصلی و فرعی تهران

استعلام پلاک ثبتی اصلی و فرعی تهران

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

پلاک ثبتی اصلی و فرعی ملک برای شناسایی املاک به وجود آمده است. و یکی از مواقعی که لازم است. این پلاک معلوم گردد. زمانی است که سند ملک مفقود شده باشد. و در نتیجه انجام استعلام پلاک ثبتی ملک ضروری می باشد.

انجام استعلام پلاک ثبتی

در صورتی که سند ملک مفقود شده باشد. تا در نتیجه لازم است اقداماتی به جهت اخذ سند المثنی با مراجعه به اداره ثبت اسناد انجام شود. در واقع از جمله مدارکی که لازم است. تهیه شود. و به اداره ثبت اسناد ارائه شود پلاک ثبتی ملک می باشد. از آنجایی که این پلاک در سند ملک درج می شود. و در دسترس نمی باشد. در نتیجه لازم است استعلام پلاک ثبتی ملک انجام شود.

برای انجام استعلام پلاک ثبتی اصلی و فرعی تهران می بایست. به کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی که به بانک اطلاعات ثبتی دسترسی دارد مراجعه نمود.

برای انجام این استعلام لازم است نقشه یو تی ام ملک تهیه شود. برای تهیه نقشه یو تی ام از جی پی اس دو یا سه فرکانسه استفاده می شود. و بعد از برداشت زمینی در ادامه ترسیم نقشه یو تی ام انجام می شود. و موقعیت ملک معلوم می شود. در ادامه با مشخص شدن موقعیت ملک استعلام پلاک ثبتی ملک انجام می شود. و نقشه ثبتی ملک از بانک اطلاعات ثبتی استخراج می شود. در نتیجه پلاک اصلی و فرعی ملک معلوم می شود. پلاک اصلی و فرعی ملک از مشخصه های ملک برای شناسایی املاک می باشد. در واقع سازمان ثبت اسناد و مدارک کشور پلاک اصلی و فرعی ملک را به وجود آورده است. تا بتواند املاک را از از تشخیص دهد.

در نتیجه با ارائه پلاک ثبتی ملک به همراه اسناد و مدارک در خواستی اداره ثبت اسناد ، سند رسمی برای ملک از جانب اداره ثبت اسناد صادر می شود.

انجام استعلام پلاک ثبتی

انجام استعلام پلاک ثبتی

این مطلب چه‌ اندازه برایتان مفید بوده است؟

امتیاز خود را ثبت کنید.

میانگین امتیاز: 0 / 5. تعداد رأی: 0

امتیاز نداده اید؟! اولین نفر باشید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما