استعلام پلاک ثبتی ملک در تهران

استعلام پلاک ثبتی ملک در تهران

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

سازمان ثبت اسناد و مدارک کشور به جهت شناسایی املاک و اراضی پلاک اصلی و فرعی ملک را به وجود آورد. تا در نتیجه امکان شناسایی ملک وجود داشته باشد. پلاک اصلی و فرعی ملک همچون نام و نام خانوادگی برای افراد به شمار می رود. و با توجه به آن حدود اربعه املاک و اراضی مشخص می باشد. برای یافتن پلاک ثبتی انجام استعلام پلاک ثبتی ملک در تهران ضروری می باشد. همچنین با استفاده از پلاک ثبتی ملک امکان یافتن حدود اربعه ملک و همچنین یافتن آدرس دقیق ملک وجود دارد. در واقع ممکن است فردی برای مدتی ملک خود را رها کرده باشد. و در نتیجه وی نتواند به آدرس ملک برسد. در نتیجه انجام عملیات جانمایی پلاک ثبتی ملک ضروری می باشد. انجام این عملیات از عهده کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری که متخصص است و به بانک اطلاعات ثبتی دسترسی دارد، بر می آید.

شیوه استعلام پلاک ثبتی ملک

پلاک ثبتی ملک به منظور جانمایی ملک و همچنین برای اخذ سند رسمی املاکی که سند رسمی ندارند کاربرد دارد. در واقع با انجام استعلام پلاک ثبتی ملک در تهران می توان به اطلاعاتی از پلاک ثبتی ملک و همچینین اطلاعات ثبتی ملک دست یافت.

همچنین برای یافتن آدرس ملک گمشده و یا به جهت معلوم نمودن حدود اربعه ملکی که دیوارکشی نا معلومی دارد. انجام جانمایی پلاک ثبتی ملک ضروری خواهد بود.

برای انجام جانمایی پلاک ثبتی مراجعه به کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی که به بانک اطلاعات ثبتی دسترسی دارد. ضروری می باشد. این متخصص ابتدا اسناد و مدارک قدیمی ملک را گرد آوری و با توجه به پلاک ثبتی ملک در نتیجه نقشه ثبتی ملک استخراج می شود. و بر روی زمین جانمایی می گردد. در نتیجه با مشخص شدن حدود ثبتی ملک در ادامه نقشه یو تی ام ملک تهیه می شود. تا امکان اخذ سند تک برگ وجود داشته باشد.

شیوه استعلام پلاک ثبتی ملک

شیوه استعلام پلاک ثبتی ملک

این مطلب چه‌ اندازه برایتان مفید بوده است؟

امتیاز خود را ثبت کنید.

میانگین امتیاز: 0 / 5. تعداد رأی: 0

امتیاز نداده اید؟! اولین نفر باشید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما