انجام تفکیک زمین سند دار و تهیه نقشه

انجام تفکیک زمین سند دار و تهیه نقشه

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

تفکیک یعنی تجزیه مال غیر منقول همانند خانه و زمین که هم برای املاک مشاعی و هم املاک غیر مشاعی قابل انجام است. با انجام تفکیک زمین سند دار به قطعات کوچک تر تقسیم می شود. در صورتی که فردی قصد تقسیم زمین خود را به قطعات کوچک تر داشته باشد. در این صورت در خواست تفکیک به اداره ثبت اسناد داده می شود. تا از این طریق این امر پیگیری شود. به جهت انجام تفکیک زمین لازم است تهیه نقشه یو تی ام نیز انجام شود. برای تهیه نقشه یو تی ام و انجام تفکیک زمین میتوان به کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی مراجعه نمود.

تفکیک زمین

تفکیک زمین به این جهت انجام می شود تا در نتیجه زمین به قطعات کوچک تری تقسیم شود. انجام تفکیک زمین سند دار با مراجعه به اداره ثبت قابل انجام است. و در نتیجه لازم است تهیه نقشه یو تی ام انجام شود.

انجام تفکیک از عهده یک فرد متخصص بر می آید. در واقع بخش اجرایی تفکیک زمین سند دار از عهده کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی بر می آید. و برای انجام تفکیک زمین لازم است ابتدا تهیه نقشه یو تی ام انجام شود. در واقع با تهیه نقشه یو تی ام ابعاد و مساحت دقیق وضع موجود حاصل می شود. برای تهیه نقشه یو تی ام از جی پی اس دو یا سه فرکانسه استفاده می شود. و در نتیجه برداشت زمینی انجام می شود.

در ادامه ترسیم نقشه یو تی ام انجام می شود و با تهیه این نقشه در نتیجه مساحت دقیق و حدود اربعه ملک حاصل می شود در ادامه طرح تفکیک زمین بر روی نقشه تهیه شده ترسیم می شود با جانمایی نقشه تفکیکی بر روی زمین در نتیجه انجام تفکیک زمین سند دار صورت میگیرد و با تهیه نقشه تفکیکی در نتیجه امکان اخذ سند برای هر یک از قطعات وجود خواهد داشت.

راه های ارتباط با ما

09129277534

02166398316

برای ارتباط با اینستاگرام ما کلیک کنید

این مطلب چه‌ اندازه برایتان مفید بوده است؟

امتیاز خود را ثبت کنید.

میانگین امتیاز: 0 / 5. تعداد رأی: 0

امتیاز نداده اید؟! اولین نفر باشید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما