بررسی عکس هوایی برای تعیین وجود عارضه

بررسی عکس هوایی برای تعیین وجود عارضه

بررسی عکس هوایی با این هدف انجام می شود. تا با انجام این عملیات وجود بنا در اراضی بررسی و معلوم شود. در واقع ممکن است اراضی موات اعلام شود و در نتیجه لازم است وجود بنا در گذشته اراضی با انجام تفسیر عکس هوایی بررسی شود. برای انجام تفسیر عکس هوایی می توان به کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی مراجعه کرد.

بررسی عکس هوایی برای تعیین وجود عارضه توسط کارشناس رسمی دادگستری

تفسیر عکس هوایی کاربرد های بسیاری در امور ملکی دارد. در واقع از تفسیر عکس هوایی به منظور حل اختلافات ملکی، جانمایی ملک و اثبات وجود و یا عدم وجود بنا و … استفاده می شود.یکی از زمان هایی که تفسیر عکس هوایی به افراد کمک می کند زمانی است که اراضی را دولت موات اعلام می کند.به طور کلی اراضی موات به زمینی گفته می شود. که در آن سابقه عمرانی و زراعت وجود ندارد. و زمین بدون استفاده مانده است.

اما ممکن است افراد به این رای اعتراض داشته باشند. در این صورت می توانند به مراجع قضایی مراجعه نمایند. برای این که بتوان به موات یا غیر موات بودن اراضی پی برد لازم است تفسیر عکس هوایی انجام شود. همچنین گزارش تفسیر عکس هوایی به عنوان یک مدرک به مراجع قضایی ارائه گردد.

تفسیر عکس هوایی را می توان به یک متخصص همانند کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی سپرد. این کارشناس در ابتدا عکس هوایی پوشش دار را از منطقه ای که اراضی در آن قرار گرفته است را با توجه به تاریخ عکسبرداری تهیه خواهد کرد. در ادامه عکس هوایی را تفسیر خواهد کرد. با انجام تفسیر عکس هوایی در نتیجه وجود عارضه و بنا در عکس هوایی بررسی می شود. در ادامه گزارش تفسیر عکس هوایی تهیه می شود. این گزارش مهر و امضا شده قابل ارائه به مراجع قضایی خواهد بود.

راه های ارتباط با ما

09129277534

02166398316

برای ارتباط با اینستاگرام ما کلیک کنید

این مطلب چه‌ اندازه برایتان مفید بوده است؟

امتیاز خود را ثبت کنید.

میانگین امتیاز: 0 / 5. تعداد رأی: 0

امتیاز نداده اید؟! اولین نفر باشید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما