تعرفه نقشه برداری اداره ثبت اسناد

تعرفه نقشه برداری اداره ثبت اسناد

امروزه اسنادی را که اداره ثبت اسناد صادر می کند سند تک برگ می باشد. در سند تک برگی اطلاعات فنی ملک با دقت بالا درج شده است. این اسناد محاسن بسیاری دارد. از جمله این محاسن دقت بالای اطلاعات سندی ملک، امنیت بالا، درج کامل اطلاعات فنی ملک، سیستمی و خوانا بودن اطلاعات سندی ملک و .. می باشد. اسناد قدیمی ملک معایبی داشته اند و به واسطه این معایب مشکلات بسیاری برای مالکین به وجود می آمد. در نتیجه لازم است هر چه زود تر با مراجعه به اداره ثبت اسناد در خواست اخذ سند تک برگی نمود. به جهت اخذ این سند لازم است نقشه یو تی ام ملک تهیه شود.

برای تهیه این نقشه می توان به کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی ملک مراجعه نمود. نقشه برداری یو تی ام از عرصه ملک برای تهیه نقشه یو تی ام به این صورت انجام می شود. که ابتدا با استفاده از جی پی اس دو یا سه فرکانسه مختصات یو تی ام کنج ها برداشت می گردد. سپس با اتمام برداشت مختصات یو تی ام از کنج ها نوبت به ترسیم نقشه یو تی ام فرا می رسد. برای ترسیم دقیق این نقشه از اتوکد استفاده می شود.

سپس با ارائه تمامی مدارکی که در خواست می گردد سند تک برگ برای ملک صادر می شود.این سند دقت و امنیت بالایی دارد و به راحتی قابل جعل نمی شود و همین ویژگی های مثبت این سند باعث شده است که جایگزین سند قدیمی شود و با وجود سند تک برگ اختلافات ملکی کاهش خواهد یافت. تعرفه نقشه برداری اداره ثبت اسناد هر ساله تعیین می شود و این تعرفه با توجه به عواملی تغییر می کند.

نقشه utm یو تی ام

نقشه یو تی ام امروزه از جانب ادارات و سازمان های ملکی در خواست می شود. پس حتما اسم آن به گوشتان رسیده است. بنابراین به جهت تهیه نقشه یو تی ام می توان به فردی متخصص مراجعه نمود تا نقشه یو تی ام با دقت بالا تهیه گردد. ویژگی مهم نقشه یو تی ام به دست آمدن اطلاعات فنی و دقیق ملک می باشد در واقع با تهیه این نقشه مساحت دقیق ملک، حدود و همسایگی ملک و موقعیت دقیق و منحصر به فرد ملک تعیین می شود.

ادارات و سازمان های بسیاری نقشه یو تی ام را از مالکین در خواست می کنند که شامل اداره ثبت اسناد، شهرداری ،مراجع قضایی، اداره برق و گاز، اداره منابع طبیعی و جهاد کشاورزی از این دسته ادارات می باشد.

تهیه نقشه یو تی ام

نقشه یو تی ام نقشه ای با مختصات جهانی است و در صورت در خواست این نقشه لازم است با دقت بالایی نقشه یو تی ام تهیه شود.  برخی برای تهیه نقشه یو تی ام به جهت پیشنهاد قیمت پایین تر افراد غیر متخصص به این اشخاص مراجعه می کنند. در نتیجه با مراجعه به این افراد نقشه یو تی ام بی کیفیت به دست می آید. و این نقشه عملا کارایی نخواهد داشت.

برای تهیه این نقشه می توان به کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی مراجعه نمود. بامراجعه به این متخصص نقشه یو تی ام با دقت بالایی تهیه می شود. همچنین نقشه یو تی ام با مهر و امضای این فرد متخصص معتبر می شود.

تعرفه نقشه برداری اداره ثبت اسناد

مراحل تهیه نقشه یو تی ام

نقشه یو تی ام از جانب ادارات و سازمان های مختلف در خواست می شود. این نقشه تهیه می شود تا اطلاعاتی از قبیل موقعیت، ابعاد و مساحت دقیق ملک مشخص شود. برای تهیه این نقشه مراجعه به فردی متخصص ضروری است تا در نتیجه مراحل تهیه نقشه یو تی ام به صورت تخصصی طی شود. مراحل تهیه نقشه یو تی ام شامل موارد زیر است:

  • برداشت زمینی: در این مرحله به جهت کسب اطلاعات ملک برداشت زمینی انجام می شود. برای برداشت زمینی از جی پی اس دو یا سه فرکانسه استفاده می شود.
  • ترسیم دفتری نقشه یو تی ام : برای ترسیم دقیق نقشه یو تی ام از اتوکد استفاده می شود و در نتیجه نقشه یو تی ام ملک ترسیم می شود.

تهیه نقشه یو تی ام برای صدور سند مالکیت

تهیه نقشه یو تی ام امروزه کاربرد های بسیاری در امور مختلف ملکی دارد. این نقشه از جانب ادارات و سازمان های مختلف ملکی برای انجام امور ملکی در خواست می شود. همچنین مراجع قضایی نیز امروزه این نقشه را از مالکین در خواست می کند.

امور ثبتی ملک در اداره ثبت اسناد با اخذ مدارکی انجام می شود. از جمله این مدارک نقشه یو تی ام می باشد. اداره ثبت اسناد برای تبدیل سند قدیمی به تک برگی، اخذ سند ملک قولنامه ای، تصحیح سند ملک نقشه یو تی ام را از مالکین در خواست می کنند.

یکی از مواقعی که لازم است این نقشه تهیه شود برای تبدیل سند قدیمی به تک برگی می باشد. در صورتی که افراد بخواهند سند قدیمی ملک خود را تعویض کنند. و سند تک برگ اخذ نمایند لازم است مدارکی برای ارائه به اداره ثبت فراهم گردد. که از جمله این مدارک نقشه یو تی ام می باشد. تعرفه نقشه برداری اداره ثبت اسناد هر ساله تعیین می شود. این تعرفه هر ساله تعیین می شود.

کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری و امور ثبتی

اداره ثبت این نقشه را تنها با مهر و امضای یک فرد متخصص قبول خواهد کرد. و در صورتی که این نقشه را فردی غیر متخصص تهیه نماید نقشه تهیه شده بی اعتبار خواهد بود و قبول نخواهد کرد. بنابراین با مراجعه به فردی مانند کارشناس رسمی دادگستری می توان این نقشه را تهیه نمود. این متخصص برای تهیه این نقشه ابتدا با استفاده از جی پی اس دو یا سه فرکانسه مختصات یو تی ام گوشه ها و شکستگی ها را برداشت خواهد کرد. سپس ترسیم نقشه یو تی ام را با نرم افزار های دقیق و مخصوص ترسیم نقشه انجام می دهد. در نتیجه این نقشه چاپ و مهر و امضا می شود در نهایت به همراه مدارک دیگر به اداره ثبت اسناد ارائه می گردد. در نتیجه سند تک برگی برای ملک صادر می شود و اطلاعات ملک در سیستم کاداستری ثبت می شود.

تهیه نقشه یو تی ام برای صدور سند مالکیت

تهیه نقشه یو تی ام برای صدور سند مالکیت

این مطلب چه‌ اندازه برایتان مفید بوده است؟

امتیاز خود را ثبت کنید.

میانگین امتیاز: 0 / 5. تعداد رأی: 0

امتیاز نداده اید؟! اولین نفر باشید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما