تعرفه نقشه برداری با جی پی اس

تعرفه نقشه برداری با جی پی اس

از جمله مواقعی که انجام نقشه برداری و تهیه نقشه یو تی ام ضروری می باشد به منظور تبدیل اسناد قدیمی به سند تک برگ می باشد.

در واقع علاوه بر ارائه مدارک حقوقی ملک لازم است نقشه یو تی ام ملک نیز تهیه شود. تا اطلاعات فنی ملک معلوم شود. در واقع با تهیه نقشه یو تی ام موقعیت دقیق، حدود اربعه، مساحت و ابعاد ملک معلوم می شود. بنابراین برای تهیه نقشه یو تی ام لازم است به یک فرد متخصص و دارای صلاحیتی همانند کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری و یا امور ثبتی مراجعه گردد. این متخصص برای تهیه این نقشه ابتدا برداشت زمینی را انجام خواهد داد. برای انجام برداشت زمینی از جی پی اس دو یا سه فرکانسه استفاده می شود. و برداشت زمینی انجام می شود. در ادامه ترسیم نقشه یو تی ام با استفاده از اتوکد انجام می شود. نقشه تهیه شده مهر و امضا شده قابل ارائه به اداره ثبت اسناد خواهد بود. تعرفه نقشه برداری با جی پی اس را هر ساله سازمان نقشه برداری تعیین می شود.

نقشه یو تی ام

نقشه یو تی ام همان سیستم مختصات جهانی می باشد. این کلمه مخفف universal transverse merctor می باشد. با تهیه این نقشه موقعیت دقیق ملک بر روی زمین معلوم می شود. اداره ثبت اسناد و مدارک به جهت صدور سند و انجام امور ثبتی ملک این نقشه را درخواست می کند. همچنین این نقشه از جانب ادارات و سازمان های مختلف در خواست می شود. با تهیه این نقشه برای اداره ثبت اسناد در نتیجه موقعیت ملک در سیستم کاداستر ثبت می شود. در نتیجه دو ملک نمی توانند مختصات مشابهی داشته باشند. همچنین با تهیه این نقشه بسیاری از مشکلات و اختلافات ملکی که بر سر حدود و مرز ها به وجود می آید، حل می شود.

تعرفه تهیه نقشه یو تی ام

هرینه تهیه نقشه یو تی ام هر ساله تعیین می شود. در واقع سازمان نقشه برداری کشور هر ساله این تعرفه را ارائه می دهد. تعرفه نقشه برداری با جی پی اس به عواملی بستگی دارد. در واقع لازم است بررسی وضعیت ملک انجام شود. هزینه تهیه این نقشه به عواملی بستگی دارد. از جمله این عوامل متراژ و مساحت ملک می باشد. همچنین نا همواری های زمین و تعداد افرادی که این نقشه را تهیه می کنند. نقش مهمی در تعیین قیمت ملک دارند. برای تهیه نقشه یو تی ام می توان به یک فرد متخصص مراجعه نمود. کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی همان متخصصی است که می تواند این نقشه را با دقت بالا تهیه کند.

جی پی اس

امروزه بسیاری از افراد افراد با جی پی اس آشنایی دارند. جی پی اس امروزه یکی از لوازم ضروری سفر می باشد. به جهت یافتن آدرس در زمان و مکان مختلف می توان از جی پی اس استفاده نمود. جی پی اس به منظور پیدا کردن یک منطقه و نقطه از لحاظ جغرافیایی استفاده می شود. بیشترین کاربرد آن پیدا کردن مسیر می باشد. در جی پی اس فراز و نشیب ها نشان داده می شود. به جهت تهیه نقشه یو تی ام از ملک برداشت مختصات یو تی ام از کنج ها با جی پی اس انجام می شود. و نقشه یو تی ام با دقت بالا حاصل می شود.

مزیت نقشه یو تی ام

با تهیه این نقشه موقعیت ملک با مختصات یو تی ام معلوم می شود. در نتیجه موقعیت ملک قابل تشخیص می باشد. همچنین با تهیه این نقشه مساحت دقیق ملک معلوم می شود. در نتیجه انجام معامله ملک با اطمینان بالا با مساحت دقیق ممکن می باشد.

نقشه یو تی ام شهرداری

نقشه یو تی ام دو هزارم یکی از مدارکی است که شهرداری برای اخذ جواز ساخت در خواست می کند. تا به موقعیت ملک پی ببرد. برای اینکه بتوان این جواز را اخذ کرد تا در نتیجه بتوان ساخت و ساز را به صورت قانونی انجام داد. تهیه این نقشه با دقت بالا ضروری خواهد بود. برای تهیه این نقشه حتما به یک فرد متخصص مراجعه شود. تا نقشه تهیه شده با کیفیت مورد نظر شهرداری فراهم شود. پس می توان تهیه این نقشه را به کارشناس رسمی دادگستری سپرد.

تهیه نقشه یو تی ام با استفاده از تجهیزات دقیق انجام می شود. تا در نتیجه با دقت بالا مختصات یو تی ام نقاط برداشت شود. و دقیقا موقعیت نقطه مورد نظر برداشت شود. سپس با اتمام برداشت زمینی نوبت به ترسیم نقشه یو تی ام با استفاده از نرم افزار های ترسیم فرا می رسد. و با دقت بالا نقشه یو تی ام ترسیم می گردد. این نقشه در ادامه بر روی نقشه دو هزارم جانمایی می گردد. و در نتیجه علاوه بر ملک گذرهای اطراف نیز در نقشه نمایان خواهد بود.

این نقشه تهیه شده چاپ و مهر و امضا می شود و به شهرداری ارائه می گردد. شهرداری نیز جواز ساخت را صادر خواهد کرد.

نقشه یو تی ام اداره ثبت اسناد

نقشه یو تی ام نقشه ای دقیق، به روز است که با تهیه آن موقعیت دقیق و منحصر به فرد هر نقطه معلوم می گردد. با تهیه این نقشه برای ملک علاوه بر این که موقعیت ملک با مختصات یو تی ام حاصل می شود، ابعاد و مساحت دقیق آن نیز به دست می آید.

این نقشه یکی از مدارک لازم برای تعویض سند دفترچه ای به سند تک برگ می باشد و با تهیه آن اطلاعات فنی ملک حاصل می شود.

کارشناس رسمی دادگستری بعد از بازدید از ملک ، در صورتی که ملک دیوارکشی داشته باشد. نقشه یو تی ام را با استفاده از جی پی اس دو فرکانسه با استقرار در گوشه های ملک برداشت خواهد کرد. اما در صورتی که ملک حدود معینی نداشته باشد ابتدا این حدود را معلوم خواهد کرد.

و سپس برداشت مختصات یو تی ام از کنج ها و ترسیم نقشه یو تی ام انجام می شود. این نقشه با مهر و امضای کارشناس معتبر خواهد شد و در نهایت با ارائه این مدرک و مدارک دیگری که اداره ثبت درخواست خواهد کرد، سند تک برگ صادر خواهد شد. اسناد تک برگ امنیت بالایی دارند و به راحتی جعل نمی شوند با اخذ این سند اختلافات ملکی که معمولا با وجود سند دفترچه ای پیش می آید، اتفاق نمی افتد.

نقشه یو تی ام اداره ثبت اسناد

نقشه یو تی ام اداره ثبت اسناد

این مطلب چه‌ اندازه برایتان مفید بوده است؟

امتیاز خود را ثبت کنید.

میانگین امتیاز: 0 / 5. تعداد رأی: 0

امتیاز نداده اید؟! اولین نفر باشید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما