تهیه تامین دلیل قیمت گذاری ملک

تهیه تامین دلیل قیمت گذاری ملک

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

تهیه تامین دلیل قیمت گذاری ملک به صورت اصولی توسط یک متخصص انجام می شود تا قیمت به روز ملک معلوم شود. در واقع ممکن است فردی قصد اخذ وام از بانک را داشته باشد. در نتیجه لازم است دارایی وی تعیین قیمت شود. برای انجام ارزیابی ملک مراجعه به کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی ضروری است.

تهیه تامین دلیل قیمت گذاری ملک

در صورتی که افراد قصد تقسیم ارثیه را داشته باشند و یا اینکه فردی قصد اخذ وام از بانک را داشته باشد و همچنین ممکن است افراد قصد مهاجرت را داشته باشد. در نتیجه در همه ی این حالات لازم است قیمت گذاری ملک انجام شود. برای انجام ارزیابی ملک عوامل مختلفی در نظر گرفته میشود. در واقع با توجه به ابعاد و مساحت، دسترسی به ملک، امکانات ملک، مصالح به کار رفته در بنا، تعداد پارکینگ و .. ارزیابی ملک انجام میشود. کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی با توجه به تخصصی که دارد می تواند ارزیابی ملک را به صورت عادلانه و به روز بر آورد می کند. در نتیجه در صورتی که قصد ارزیابی ملک را داشتید حتما به این متخصص مراجعه کنید..

یکی از عوامل تاثیر گذار در بر آورد قیمت ملک ابعاد و مساحت دقیق ملک است. در صورتی که ملک سند تک برگ داشته باشد این اطلاعات با دقت بالا در سند معلوم است. اما ممکن است سند ملک قدیمی باشد. در نتیجه از آنجایی که این عوامل برای تعیین قیمت ملک لازم و ضروری است. در نتیجه نقشه یو تی ام ملک تهیه میشود.

برای تهیه این نقشه از جی پی اس دو یا سه فرکانسه استفاده میشود و بعد از برداشت زمینی سپس ترسیم نقشه یو تی ام انجام میشود. با تهیه این نقشه مساحت دقیق ملک حاصل میشود. در نتیجه با توجه به این عامل و  عوامل دیگر قیمت گذاری ملک انجام می شود.

راه های ارتباط با ما

09129277534

02166398316 

برای ارتباط با صفحه اینستاگرام ما کلیک کنید

این مطلب چه‌ اندازه برایتان مفید بوده است؟

امتیاز خود را ثبت کنید.

میانگین امتیاز: 0 / 5. تعداد رأی: 0

امتیاز نداده اید؟! اولین نفر باشید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما