تهیه نقشه UTM ثبتی

تهیه نقشه UTM ثبتی

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

تهیه نقشه UTM ثبتی انجام میشود تا در نتیجه مساحت، ابعاد و موقعیت ملک معلوم شود. این نقشه از جانب ادارات و سازمان های گوناگونی در خواست میشود. برای تهیه نقشه یو تی ام لازم است به یک فرد متخصص و با تجربه مراجعه نمود یکی از این افراد دارای صلاحیتی که می تواند این نقشه را درخواست کند. کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی میباشد

تهیه نقشه UTM ثبتی

از نقشه های یو تی ام با دقت بالا و فرمت های مختلف در سازمان ها و اداراتی همانند شهرداری، اداره ثبت اسناد، اداره برق، اداره منابع طبیعی، اداره گاز، شورای حل اختلاف، جهاد کشاورزی و غیره مورد استفاده قرار می گیرد و از جانب این ادارات و سازمان ها از مالکین در خواست میشود. در واقع این سازمان ها به عنوان یک مدرکی ضروری برای پیشبرد امور ملکی این نقشه دقیق و به روز را از متقاضی در خواست می کنند.

یکی از این ادارات اداره ثبت اسناد است که برای انجام امور ثبتی ملک این نقشه را در خواست میکند. در واقع ممکن است افراد قصد تبدیل سند قدیمی به سند تک برگ را داشته باشند. در نتیجه لازم است نقشه یو تی ام ملک تهیه شود و به اداره ثبت اسناد ارائه شود.

برای تهیه این نقشه لازم است به یک فرد متخصص مراجعه نمود و افراد غیر متخصص نمیتوانند این نقشه را با کیفیت بالا تهیه نماید. در نتیجه به جهت تهیه نقشه یو تی ام میتوان به کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی مراجعه نمود.

برای تهیه نقشه یو تی ام ابتدا با استفاده از جی پی اس دو یا سه فرکانسه برداشت زمینی انجام میشود. و سپس ترسیم نقشه یو تی ام انجام میشود. این نقشه مهر و امضا شده معتبر میشود. و قابل ارائه به اداره ثبت اسناد خواهد بود.

راه های ارتباط با ما

09129277534

02166398316

برای ارتباط با اینستاگرام ما کلیک کنید

این مطلب چه‌ اندازه برایتان مفید بوده است؟

امتیاز خود را ثبت کنید.

میانگین امتیاز: 0 / 5. تعداد رأی: 0

امتیاز نداده اید؟! اولین نفر باشید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما