جستجوی ملک با پلاک ثبتی

جستجوی ملک با پلاک ثبتی

جستجوی ملک با پلاک ثبتی با تهیه نقشه یو تی ام و انجام جانمایی پلاک ثبتی امکان پذیر می باشد. با استفاده از این مختصات که از محل ملک به دست آمده است. و استعلام نقشه ثبتی با استفاده از این مختصات و تهیه این نقشه که در آن املاک بر اساس پلاک ثبتی نمایش داده شده است. می توان به پلاک ثبتی ملک دسترسی پیدا کرد.

پلاک ثبتی ملک

پلاک ثبتی ملک یا همان پلاک اصلی و فرعی که در سند های مالکیت قید شده است. که در طرح اصلاح اراضی به هر ملک تعلق گرفته است. یکی از مشخصه های اصلی برای هر ملکی است. این پلاک ثبتی ملک است که مرزها و موقعیت ملک بر روی زمین را تعریف می کند. در این بین گاهی املاکی هستند که اسناد و مدارک آن ها در دسترس نیست. و برای تعیین پلاک ثبتی این املاک با توجه به موقعیت آن ها بر روی زمینی که حاصل آن یک مختصات یو تی ام است.

با تهیه این نقشه که املاک را بر اساس پلاک ثبتی نمایش می دهد. می توان پلاک ثبتی ملک را تعیین کرد. و با توجه به این پلاک ثبتی نقشه جانمایی ملک را تهیه کرد. که این نقشه جانمایی ملک منظور نقشه یو تی ام است. و این نقشه در نهایت توسط کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری مهر و امضا می شود. و با استفاده از این نقشه می توان برای صدور سند تک برگ برای ملک اقدام کرد. تا هم موقعیت ملک و هم مرزهای ملک بر روی زمین در سیستم سازمان ثبت اسناد و املاک ثبت شود. و دیگر اختلافات و مشکلاتی که بر سر سند منگوله دار وجود داشت ،به وجود نیاید.

تعیین پلاک ثبتی و تهیه نقشه یو تی ام

در نتیجه بتوان از اداره ثبت اسناد سند المثنی گرفت. به طور کلی ممکن است بر اثر بروز یک حادثه سند ملک مفقود گردد. یا سند ملک از بین برود. در نتیجه بایستی اقدامات لازم برای اخذ سند المثنی از اداره ثبت اسناد انجام شود. به منظور اخذ سند رسمی برای ملک اولین اقدام مشخص کردن پلاک ثبتی ملک می باشد. از آنجایی که معمولا افراد از پلاک ثبتی ملک اطلاع ندارد. لازم است استعلام پلاک ثبتی ملک انجام شود. به منظور انجام استعلام پلاک اصلی و فرعی می بایست به یک فرد متخصص مراجعه کرد. یکی از این متخصصین کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی می باشد.

کارشناس به جهت انجام این استعلام ابتدا اقدامات لازم را برای تعیین موقعیت ملک انجام خواهد داد. در واقع این متخصص با تهیه نقشه یو تی ام از ملک موقعیت ملک را مشخص خواهد کرد. به منظور تهیه نقشه یو تی ام از جی پی اس دو یا سه فرکانسه و یا دوربین توتال استیشن استفاده می شود. و بعد از برداشت ترسیم نقشه یو تی ام با نرم افزاری همچون اتوکد انجام می گیرد. با تهیه این نقشه مساحت، ابعاد و موقعیت ملک معلوم می گردد. در ادامه با توجه به موقعیت ملک نقشه ثبتی ملک از بانک اطلاعات ثبتی استخراج می گردد. با معلوم شدن نقشه ثبتی مربوط به ملک در نتیجه پلاک ثبتی ملک معلوم می گردد. در نتیجه پلاک ثبتی ملک به اداره ثبت اسناد ارائه می گردد.

جستجوی ملک با پلاک ثبتی

دریافت آدرس ملک با پلاک ثبتی

دریافت آدرس ملک با پلاک ثبتی باید توسط نقشه برداران حرفه ای و زیر نظر کارشناس دادگستری صورت گیرد. جانمایی پلاک ثبتی به پروسه دقیق نقشه برداری و تطبیق آن با اسناد و مدارک ثبتی و وضع موجود ملک، جهت تعیین حدود و متراژ دقیق ملک برای اخذ سند تک برگی گفته می شود.

پلاک ثبتی ملک یا همان پلاک اصلی و فرعی که در مدارک و سند های مالکیت قید شده است. یکی از مشخصه های اصلی هر ملکی است. این پلاک ثبتی در طرح اصلاح اراضی به هر ملکی تعلق گرفته است. در واقع به هر ملک یک پلاک اصلی یا شماره قطعه مادر و حداقل یک پلاک فرعی یا شماره قطعه که از قطعه مادر تقسیم شده است. تخصیص می دهند.

می دانید که در حال حاضر املاکی وجود دارد. که مدارک آن ها در اداره ثبت اسناد مشخص است. اما ممکن است در برخی مواقع مالک آدرس دقیقی از ملک نداشته باشد. از طرفی دیگر ممکن است مرزهای ملک هم مشخص نباشد. که در این صورت برای تعیین آدرس ملک باید با توجه به پلاک ثبتی که در سند درج شده است. و با توجه به این نقشه مرز های ملک تعیین می گردد.

در نهایت با تهیه یک نقشه یو تی ام از ملک، موقعیت دقیق ملک بر روی زمین مشخص می شود. و با ثبت این نقشه در سیستم کاداستر کشور و صدور سند تک برگ برای ملک، موقعیت ملک بر روی زمین ثبت می شود. نقشه یو تی ام از ملک نیز توسط کارشناس رسمی دادگستری مهر و امضا می شود. و در نهاین به دست متقاضی می رسد.

هزینه جانمایی پلاک ثبتی و دریافت آدرس ملک

هزینه جانمایی پلاک ثبتی ملک به بسیاری از عوامل مثل نوع پروژه و متراژ زمین بستگی دارد. تعرفه تعیین هزینه برای هر پروژه طبق تعرفه ای که هر ساله از سازمان نقشه برداری کشور ابلاغ می شود. تعیین می گردد. منظور از پلاک ثبتی ملک، پلاک اصلی و فرعی آن می باشد. که در سندهای منگوله دار قدیمی یا بنچاق نیز قید شده است. در حقیقت پلاک ثبتی، یکی از پارامترهای اساسی به شمار می رود.  و با توجه به آن، می توان. موقعیت دقیق ملک و مرزهای آن را تعیین نمود. همچنین با این پلاک، عملیات مهم جانمایی ملک نیز انجام می گردد.

برای دریافت آدرس ملک با پلاک ثبتی می توان از پلاک ثبتی املاکی که در مجاورت با ملک مورد نظر هستند. استفاده کرد. و با این روش می توان پلاک ثبتی ملک را یافت. همچنین طبق قانون می توان. با ارائه استعلام از دادگاه،مشخصات دقیق ملک از جمله پلاک ثبتی را درخواست کرد.

هزینه جانمایی پلاک ثبتی و دریافت آدرس ملک

هزینه جانمایی پلاک ثبتی و دریافت آدرس ملک

این مطلب چه‌ اندازه برایتان مفید بوده است؟

امتیاز خود را ثبت کنید.

میانگین امتیاز: 0 / 5. تعداد رأی: 0

امتیاز نداده اید؟! اولین نفر باشید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما