قیمت تفکیک زمین نقشه برداری

قیمت تفکیک زمین نقشه برداری

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

در صورتی که فردی قصد تقسیم اراضی را داشته باشد. در نتیجه لازم است تفکیک زمین انجام شود. برای انجام تفکیک زمین میتوان به کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی مراجعه نمود. این متخصص برای انجام تفکیک ابتدا نقشه یو تی ام را تهیه خواهد کرد. تا اطلاعات فنی ملک معلوم گردد.

تفکیک اراضی زراعی کارشناس رسمی

در صورتی که افراد قصد تجزیه اراضی خود را داشته باشند. لازم است تفکیک ار اضی به صورت اصولی انجام شود.

برای انجام تفکیک اراضی حتما لازم نیست که اراضی مشاعی باشد. در واقع تفکیک اراضی برای اراضی مشاعی یا غیر مشاعی کاربرد دارد. ممکن است شخصی بخواهد اراضی خود را تقسیم کند. البته این کار هم طبق قواعدی باید انجام بگیرد. و از یک حدی کوچک تر شدن اراضی امکان پذیر نیست.

برای انجام تفکیک زمین میتوان از طریق اداره ثبت اسناد اقدام نمود. و در نتیجه برای انجام بخض عملیاتی تفکیک زمین و انجام نقشه برداری از زمین میتوان به یک فرد متخصص همچون کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی مراجعه نمود.

برای انجام تفکیک زمین ابتدا نقشه برداری از ملک انجام می شود. تا نقشه یو تی ام ملک تهیه شود. برای تهیه نقشه یو تی ام از جی پی اس دو یا سه فرکانسه استفاده می شود. و مختصات یو تی ام کنج ها برداشت می شود. در ادامه ترسیم نقشه یو تی ام انجام می شود. و مساحت و ابعاد ملک معلوم میشود. سپس با تهیه نقشه یو تی ام ملک کارشناس طرح تفکیک را روی نقشه طراحی خواهد کرد. و سپس روی زمین جانمایی خواهد کرد. و هر قسمت را با گچ ریزی مشخص خواهد کرد. سپس پس از مشخص شدن می توان آن را تثبیت کرد. همچنین امکان اخذ سند برای هر قطعه وجود خواهد داشت. قیمت تفکیک زمین بر طبق تعرفه سازمان نقشه برداری کشور تعیین می شود.

تفکیک اراضی زراعی کارشناس رسمی

تفکیک اراضی زراعی کارشناس رسمی

این مطلب چه‌ اندازه برایتان مفید بوده است؟

امتیاز خود را ثبت کنید.

میانگین امتیاز: 0 / 5. تعداد رأی: 0

امتیاز نداده اید؟! اولین نفر باشید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما