مراحل تهیه نقشه در نقشه برداری

مراحل تهیه نقشه در نقشه برداری

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

نقشه یو تی ام برای انجام امور مختلف ملکی در خواست می شود. از جمله این امور اخذ سند تک برگ، اخذ جواز ساخت و تهیه تامین دلیل می باشد. برای انجام نقشه برداری و تهیه نقشه یو تی ام می توان به کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی مراجعه نمود. این متخصص به جهت تهیه این نقشه ابتدا برداشت و سپس ترسیم نقشه یو تی ام را اتجام خواهد داد.

تهیه نقشه یو تی ام utm

نقشه یو تی ام، نقشه ای دقیق با مختصات دو بعدی منحصر به فرد است. اخیرا تهیه این نقشه از جانب سازمان ها و ارگان های مختلف در خواست می شود. و این نقشه ممکن است از عرصه و یا عیان نیز در خواست گردد البته در بیشتر مواقع نقشه یو تی ام از عرصه ملک در خواست می شود. یکی از مواقعی که نقشه یو تی ام از عرصه ملک از مالکین در خواست می شود. زمانی است که افراد قصد اخذ سند تک برگ و تعویض سند دفترچه ای را داشتته باشند در این صورت تهیه نقشه یو تی ام از عرصه ضروری است. تا در نتیجه ابعاد، مساحت و موقعیت منحصر به فرد ملک حاصل شود.

برای تهیه نقشه یو تی ام لازم است نقشه برداری دقیق انجام شود تا در نتیجه نقشه یو تی ام با دقت بالا حاصل شود. برای تهیه این نقشه از جی پی اس دو یا سه فرکانسه استفاده می شود و بعد از برداشت زمینی در ادامه ترسیم نقشه یو تی ام با اتوکد انجام می شود. با ترسیم این نقشه و مهر وامضای آن نقشه تهیه شده معتبر می شود و قابل ارائه به ادارات و سازمان های دولتی خواهد بود. از آنجایی که مالک قصد اخذ سند تک برگ را داشته دارد در نتیجه با ارائه این نقشه و مدارک در نتیجه سند تک برگ صادر می گردد.

تهیه نقشه یو تی ام utm

تهیه نقشه یو تی ام utm

این مطلب چه‌ اندازه برایتان مفید بوده است؟

امتیاز خود را ثبت کنید.

میانگین امتیاز: 0 / 5. تعداد رأی: 0

امتیاز نداده اید؟! اولین نفر باشید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما