مشخصات عکس هوایی

مشخصات عکس هوایی

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

تفسیر عکس هوایی برای حل اختلافات ملکی کاربرد دارد. و انجام آن را میتوان به یک متخصص سپرد. کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی می تواند. از عهده انجام تفسیر عکس هوایی به خوبی بر بیاید.

تفسیر عکس هوایی

عکس های هوایی توسط سازمان نقشه برداری و سازمان جغرافیا در کشور ما اخذ می شود. در واقع این سازمان ها عکس هوایی را با استفاده از هواپیما و دوربین های مخصوص به صوررت قائم از سطح زمین اخذ می گردد.

تغییراتی که در زمین رخ می دهد. به واسطه این عکس ها ثبت می شود. از تفسییر و بررسی عکس هوایی در امور مختلف ملکی استفاده می شود. از جمله مهم ترین کاربرد های تفسیر عکس هوایی تهیه تامین دلیل می باشد. در واقع ممکن است اختلافات ملکی به وجود آمده باشد. و در نتیحه تهیه تامین دلیل لازم و ضروری می باشد. در واقع ممکن است که حدود ملک بر روی زمین مشخص نباشد. اما موقعیت حدودی ملک معلوم باشد. در نتیجه همین امر سبب شود به حدود ملک تعارض گردد.

بنابراین اختلافاتی به وجود می آید. و برای حل این اختلافات لازم است تامین دلیلی تهیه شود. برای تهیه تامین دلیل لازم است تفسیر عکس هوایی انجام شود. کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی متخصصی است که از عهده تفسیر عکس هوایی به خوبی بر می آید. کارشناس ابتدا با توجه به مشخصات عکس هوایی تفسیر عکس هوایی را آغاز خواهد کرد. این مشخصات شامل شماره عکس، فاصله کانونی، علائم کناری عکس، آلتیمتر(ارتفاع سنج)، ساعت عکس برداری می باشد.

در نتیجه برای انجام تفسیر عکس هوایی از استریوسکوپ استفاده میشود و در نتیجه دیوار کشی قدیمی ملک بررسی می شود در ادامه با جانمایی عکس هوایی بر روی زمین حدود قدیمی ملک معلوم میشود و نقشه یو تی ام ملک تهیه می گردد. با ارائه نقشه یو تی ام به همراه گزارش تفسیر عکس هوایی در نتیجه اختلافات ملکی حل میشود.

تفسیر عکس هوایی

تفسیر عکس هوایی

این مطلب چه‌ اندازه برایتان مفید بوده است؟

امتیاز خود را ثبت کنید.

میانگین امتیاز: 0 / 5. تعداد رأی: 0

امتیاز نداده اید؟! اولین نفر باشید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما