نحوه قیمت گذاری زمین توسط کارشناس دادگستری

نحوه قیمت گذاری زمین توسط کارشناس دادگستری

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

برای انجام ارزیابی ملک عوامل و پارامترهای مختلفی در نظر گرفته می شود. از جمله این عوامل مساحت و ابعاد زمین ، امکانات آن ، دسترسی به آن و .. می باشد. قبل از انجام معامله زمین به جهت انجام معامله مطمئن بهتر است ارزیابی ملک انجام شود. تا قیمت واقعی ملک بر آورد گردد. نحوه قیمت گذاری زمین توسط کارشناس دادگستری ممکن می باشد. در واقع کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی متخصص دارای صلاحیتی است که می تواند در نتیجه قیمت واقعی ملک را بر آورد نماید.

نحوه ارزیابی ملک

در صورتی که بانک قصد به رهن گرفتن یک ملک را به عنوان وثیقه ملکی را دارد. تا در نتیجه به متقاضی وام دهد در نتیجه مالک را موظف به ارزیابی ملک خواهد کرد. و وی را به یک کارشناس ارزیابی ارجاع می دهد. همچنین ارزیابی ملک قبل از انجام معامله، تقسیم ملک وراثتی و اثبات تمکن مالی و .. کاربرد دارد.

نحوه قیمت گذاری زمین توسط کارشناس دادگستری به این صورت انجام می شود. که این متخصص عوامل مختلفی را در نظر می گیرد. در واقع برای قیمت گذاری زمین و تعیین قیمت واقعی زمین به صورت کارشناسانه عواملی همچون ابعاد و مساحت، موقعیت قرارگیری، امکانات ملک، امکانات محدوده ملک، عرض گذر، معابر قابل دسترسی به ملک، کاربری ملک و  .. بررسی می شود.

یکی از عوامل موثر بر تعیین قیمت ملک ابعاد و مساحت دقیق ملک است. در صورتی که سند ملک تک برگ باشد این اطلاعات معلوم است. اما اگر سند ملک قدیمی باشد لازم است نقشه یو تی ام ملک تهیه شود. برای تهیه نقشه یو تی ام از جی پی اس دو یا سه فرکانسه و نرم افزار اتوکد استفاده می شود. در نتیجه ابعاد و مساحت دقیقی از ملک به دست می آید. و ارزیابی ملک انجام می شود.

نحوه ارزیابی ملک

نحوه ارزیابی ملک

این مطلب چه‌ اندازه برایتان مفید بوده است؟

امتیاز خود را ثبت کنید.

میانگین امتیاز: 0 / 5. تعداد رأی: 0

امتیاز نداده اید؟! اولین نفر باشید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما