نحوه قیمت گذاری ملک

نحوه قیمت گذاری ملک

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

از جمله مواقعی که لازم است قیمت گذاری ملک انجام شود. زمانی است کع افراد قصد خرید و فروش ملک را داشته باشند. در نتیجه برای انجام اصولی این عملیات لازم است ارزیابی ملک انجام شود.

نحوه قیمت گذاری ملک به عوامل مختلفی بستگی دارد. از جمله این عوامل مساحت و ابعاد ملک، موقعیت ملک، امکانات ملک، دسترسی به ملک، مصالح به کار رفته در بنا و .. می باشد. برای انجام قیمت گذاری ملک به صورت کارشناسانه می توان به یک فرد متخصص همچون کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی مراجعه نمود.

نحوه ارزیابی ملک

از جمله اداراتی که ممکن است ارزیابی ملک را از مالکین در خواست نمایند. اداره مهاجرت و بانک می باشد. در نتیجه به جهت قیمت گذاری ملک لازم است به فردی متخصص مراجعه شود. تا به صورت اصولی ارزیابی ملک انجام شود و قیمت حقیقی ملک بر آورد شود.

نحوه قیمت گذاری ملک به جهت برآورد قیمت واقعی ملک از عهده یک فرد متخصص بر می آید کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور می تواند این قیمت گذاری را به صورت اصولی انجام دهد.

از جمله عوامل تاثیر برای تعیین قیمت ملک ابعاد و مساحت ملک می باشد در نتیجه به جهت بر آورد این اطلاعات لازم است نقشه یو تی ام ملک تهیه شود. برای تهیه نقشه یو تی ام از جی پی اس دو یا سه فرکانسه استفاده می شود و بعد از برداشت زمینی سپس ترسیم نقشه یو تی ام انجام می شود و نقشه یو تی ام با اتوکد ترسیم می شود با تهیه این نقشه ابعاد و مساحت دقیق ملک بر آورد می شود. در نتیجه با توجه به ابعاد و مساحت ملک و همچنین عواملی همچون امکانات ملک، تعداد پارکینگ و طبقات، مصالح به کار رفته در بنا، موقعیت قرارگیری ملک و .. ارزیابی ملک انجام می شود.

نحوه ارزیابی ملک

نحوه ارزیابی ملک

این مطلب چه‌ اندازه برایتان مفید بوده است؟

امتیاز خود را ثبت کنید.

میانگین امتیاز: 0 / 5. تعداد رأی: 0

امتیاز نداده اید؟! اولین نفر باشید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما