نقشه برداری زمین با gps

نقشه برداری زمین با gps

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

نقشه یو تی ام از جانب ادارات دولتی در خواست می شود. از جمله این ادارات اداره ثبت اسناد است. به جهت تبدیل سند قدیمی به سند تک برگ لازم است مدارکی از جمله نقشه یو تی ام تهیه شود. تا اطلاعات فنی ملک معلوم گردد. تهیه نقشه یو تی ام را می توان به فردی متخصص سپرد. و کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی می تواند از عهده تهیه این نقشه با دقت بالا بر بیاید.

انجام نقشه برداری دقیق utm

اسناد قدیمی معایب بسیاری دارند. و از جمله این معایب درج نشدن اطلاعات فنی بر روی سند می باشد. در نتیجه لازم است اقداماتی صورت بگیرد تا تبدیل سند قدیمی به سند تک برگ انجام شود. برای تبدیل سند قدیمی به سند تک برگ لازم است مدارکی را تهیه و ارائه نمود. یکی از مدارکی که لازم است تهیه شود نقشه یو تی ام است با تهیه نقشه یو تی ام اطلاعات فنی ملک حاصل می شود. و آماده درج در سند تک برگ خواهد بود.

برای تهیه نقشه یو تی ام می بایست نقشه برداری از زمین بادقت بالا صورت بگیرد. کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی مراجعه نمود این متخصص به جهت تهیه این نقشه از gps دو یا سه فرکانسه استفاده خواهد کرد و در نتیجه برداشت زمینی انجام می شود. بعد از انجام برداشت زمینی سپس ترسیم نقشه یو تی ام با اتوکد انجام می شود و در نتیجه نقشه تهیه شده قابل ارائه به اداره ثبت اسناد خواهد بود.

معمولا ادارات و سازمان های مختلف نقشه یو تی ام از عرصه را در خواست می کنند اما در صورتی که اشخاص قصد اخذ سند تک برگ را برای ملک قولنامه ای فاقد سند را داشته باشند در نتجه لازم است نقشه یو تی ام از عرصه و اعیان تهیه شود.

انجام نقشه برداری دقیق utm

انجام نقشه برداری دقیق utm

این مطلب چه‌ اندازه برایتان مفید بوده است؟

امتیاز خود را ثبت کنید.

میانگین امتیاز: 0 / 5. تعداد رأی: 0

امتیاز نداده اید؟! اولین نفر باشید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما