نقشه utm زمین کشاورزی

نقشه utm زمین کشاورزی

در صورتی که مالک اراضی زراعی و کشاورزی باشید ممکن است به دلایل مختلف احتیاج پیدا کنید که نقشه یو تی ام را برای اراضیتان تهیه نمایید. یکی از مواقعی که لازم است این نقشه تهیه شود زمانی است که افراد قصد اخذ سند تک برگ برای اراضی خود و تثبیت حدود اراضی خود را داشته باشند.

برای تهیه نقشه  utm زمین کشاورزی لازم است به یک فرد متخصص مراجعه نمود. در واقع تهیه این نقشه با دقت و کیفیت بالا مدنظر ادارات می باشد. برای تهیه این نقشه ابتدا لازم است حدود پلاک ثبتی ملک بر روز زمین معلوم باشد. از آنجایی که زمین کشاورزی معمولا حدود معلومی ندارد در نتیجه لازم است جانمایی پلاک ثبتی انجام شود. برای انجام این عملیات از اسناد و مدارک قدیمی و ثبتی ملک استفاده می شود و با معلوم شدن حدود پلاک ثبتی نقشه یو تی ام تهیه می شود.

نقشه یو تی ام utm

هر کدام از مالکین ممکن است به دلایل مختلف احتیاج پیدا کنند که نقشه یو تی ام ملکشان تهیه شود. در واقع با مراجعه به نهاد های مختلف از جمله اداره ثبت اسناد، شهرداری، اداره منابع طبیعی در نتیجه لازم است نقشه یو تی ام ملک تهیه شود. در واقع با تهیه این نقشه اطلاعات فنی ملک معلوم می شود. این اطلاعات همان چیزی است که ادارات مختلف قصد پی بردن به آن را دارند.

برای تهیه این نقشه حتما لازم است به یک فرد متخصص مراجعه نمود. کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی همان فرد متخصصی است که می تواند این نقشه را تهیه نماید. برای تهیه این نقشه با دقت بالا از تجهیزات نقشه برداری با دقت بالا استفاده می شود.

اهمیت نقشه یو تی ام

یکی از اموری که در رابطه با ملک اهمیت بالایی دارد تعیین مشخصات دقیق ملک می باشد. با تهیه نقشه یو تی ام موقعیت دقیق ملک با مختصات دقیق حاصل می شود. نقشه یو تی ام برای امور ثبتی ملک از اهمیت بالایی بر خوردار است. با تهیه این نقشه ابعاد و مساحت میک نیز به دست می آید. این نقشه به کمک جی پی اس که سیستم مکانیابی می باشد قابل تهیه می باشد.

امروزه تمامی ادارات مربوط به امور ملک همچون اداره ثبت اسناد و املاک نقشه یو تی ام را برای امور ملکی در خواست می کنند. همچنین به جهت تبدیل سند قدیمی ملک به سند تک برگی این نقشه در خواست می شود تا اطلاعات فنی ملک با دقت بالا معلوم گردد.

روش های تهیه نقشه یو تی ام

برای تهیه نقشه یو تی ام دو روش وجود دارد. روش اول استفاده از دوربین توتال استیشن می باشد. برای تهیه این نقشه از دوربین توتال استفاده می شود و بعد از برداشت ترسیم دفتری نقشه یو تی ام انجام می شود. نقشه یو تی ام تهیه شده بر روی نقشه یک دو هزارم جانمایی می شود. روش دوم استفاده از جی پی اس دو یا سه فرکانسه می باشد. در این روش برداشت زمینی از کنج ها انجام می شود و در ادامه ترسیم نقشه یو تی ام انجام می شود.

نقشه utm زمین کشاورزی

تهیه نقشه یو تی ام با موبایل ممکن است؟

برخی از افراد گمان می کنند که با اپلیکیشن های موبایل می توان نقشه یو تی ام مورد نظر ادارات و سازمان های ملکی را تهیه نمود. اما تهیه این نقشه با دقت بالا مدنظر ادارات می باشد. در نتیجه لازم است به یک فرد متخصص مراجعه نمود تا با استفاده از تجهیزات تخصصی نقشه یو تی ام تهیه شود. نقشه یو تی ام تهیه شده با موبایل مورد پذیرش اداراتی همچون اداره ثبت اسناد قرار نمی گیرد.

تهیه نقشه یو تی ام اداره ثبت اسناد

به طور کلی برای انجام امور ثبتی ملک لازم است به اداره ثبت اسناد مراجعه نمود. و این اداره برای پیش برد این امور مدارکی را در خواست خواهد کرد. یکی از این مدارک نقشه یو تی ام است. از جمله امور ثبتی که در نتیجه لازم است به اداره ثبت اسناد مراجعه نمود وقتی وضع موجود ملک با سند مغایرت داشته باشد در نتیجه لازم است تصحیح سند با مراجعه به اداره ثبت اسناد سند ملک تصحیح شود همچنین به منظور تبدیل سند قدیمی به سند تک برگ لازم است نقشه یو تی ام ملک تهیه شود. برای تهیه نقشه یو تی ام می توان به کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی مراجعه نمود.

اراضی زراعی معمولا حدود اربعه معلومی بر روی زمین ندارند در نتیجه برای معلوم نمودن این حدود لازم است جانمایی پلاک ثبتی ملک انجام شود. در ادامه تهیه نقشه یو تی ام ممکن خواهد بود.

برای انجام نقشه برداری یو تی ام ملک کارشناس از جی پی اس دو یا سه فرکانسه که دقت بالایی دارد بهره خواهد برد. و مختصات یو تی ام کنج ها و شکستگی ها را برداشت خواهد کرد . این متخصص بعد از برداشت زمینی ترسیم نقشه یو تی ام را انجام خواهد داد. و در نتیجه با تهیه این نقشه مساحت و ابعاد و موقعیت منحصر به فرد ملک حاصل می شود. این نقشه مهر و امضا شده معتبر می شود. و در نتیجه با تهیه و ارائه این نقشه در نتیجه امور ثبتی در اداره ثبت اسناد به خوبی پیش می رود.

نقشه یو تی ام اداره منابع طبیعی

یکی از مواقعی که لازم است نقشه یو تی ام برای اراضی زراعی تهیه شود زمانی است که اختلافاتی به وجود آید. در حقیقت ممکن است اراضی ملی اعلام شود. در نتیجه مالکین می توانند به این رای اعتراض کنند سپس لازم است تامین دلیلی تهیه نمود و به مراجع قضایی ارائه شود. یکی از این مدارک نقشه یو تی ام می باشد.

برای تهیه نقشه utm زمین کشاورزی به جهت ارائه به اداره منابع طبیعی می توان به یک فرد متخصص همچون کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی مراجعه نمود. این متخصص با مهر و امضای خود به نقشه تهیه شده اعتبار می بخشد. برای تهیه این نقشه از جی پی اس دو یا سه فرکانسه استفاده می شود. همچنین یکی از مدارک لازم جهت ارائه به مراجع قضایی گزارش تفسیر عکس هوایی است. در نتیجه با ارائه نقشه یو تی ام و گزارش تفسیر عکس هوایی اختلافات به وجود آمده حل می شود.

نقشه یو تی ام اداره منابع طبیعی

نقشه یو تی ام اداره منابع طبیعی

این مطلب چه‌ اندازه برایتان مفید بوده است؟

امتیاز خود را ثبت کنید.

میانگین امتیاز: 0 / 5. تعداد رأی: 0

امتیاز نداده اید؟! اولین نفر باشید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما