هزینه نقشه برداری املاک فاقد سند

هزینه نقشه برداری املاک فاقد سند

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

برخی از افراد موفق به انتقال رسمی سند ملک نشده اند. و ملکشان بعد از سال ها قولنامه ای است. در نتیجه بر طبق ماده 147 می توان اقدام به اخذ سند برای این املاک نمود. یکی از مدارک در خواستی اداره ثبت اسناد برای صدور سند رسمی برای این املاک قولنامه ای نقشه یو تی ام از ارصه و اعیان می باشد. برای هزینه انجام نقشه برداری املاک فاقد سند لازم است به کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی مراجعه نمود. تا در نتیجه نقشه یو تی ام از عرصه و اعیان تهیه شود.

تعرفه تهیه نقشه یوتی ام ماده 147

قانون تعیین تکلیف اراضی ماده 147 و 148 برای املاک و اراضی و املاکی است. که فاقد سند رسمی می باشند. و در نتیجه به کمک آن میتوان برای املاک قولنامه ای سند رسمی اخذ نمود.

طبق این ماده لازم است. مدارکی را به اداره ثبت اسناد ارائه داد. از جمله این مدارک نقشه یو تی ام از عرصه و اعیان می باشد. که لازم است با دقت بالا تهیه شود.

هزینه نقشه برداری املاک فاقد سند بر طبق تعرفه تعیین می شود. برای انجام نقشه برداری از ملک به جهت تهیه نقشه یو تی ام می توان به کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی مراجعه نمود. این متخصص به جهت انجام نقشه برداری و برای تهیه نقشه یو تی ام ابتدا برداشت زمینی را انجام خواهد داد. وی با جی پی اس دو یا سه فرکانسه مختصات یو تی ام کنج ها عرصه و سپس اعیان را برداشت خواهد کرد.

در ادامه با اتمام برداشت زمینی سپس ترسیم نقشه یو تی ام انجام می شود. با تهیه این نقشه ابعاد، مساحت و موقعیت دقیق ملک معلوم می شود. و در نتیجه امکان اخذ سند تک برگ طبق ماده 147 و جود خواهد داشت.

تعرفه تهیه نقشه یوتی ام ماده 147

تعرفه تهیه نقشه یوتی ام ماده 147

این مطلب چه‌ اندازه برایتان مفید بوده است؟

امتیاز خود را ثبت کنید.

میانگین امتیاز: 0 / 5. تعداد رأی: 0

امتیاز نداده اید؟! اولین نفر باشید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما