هزینه نقشه یو تی ام زمین کشاورزی

هزینه نقشه یو تی ام زمین کشاورزی

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

به جهت اخذ سند تک برگ از اداره ثبت اسناد نقشه یو تی ام در خواست می شود. برای تهیه نقشه یو تی ام در صورت نا معلوم بودن حدود اربعه ملک لازم است. جانمایی پلاک ثبتی انجام شود.

برای انجام جانمایی پلاک ثبتی ملک و تهیه نقشه یو تی ام جانمایی پلاک ثبتی می بایست به یک فرد متخصص همچون کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی مراجعه نمود. و برای تعیین هزینه نقشه یو تی ام زمین کشاورزی بر اساس مساحت آن با کارشناسان رسمی دادگستری تماس بگیرید.

نحوه تهیه نقشه یو تی ام

تهیه نقشه یو تی ام جانمایی پلاک ثبتی توسط هر شخصی ممکن نمی باشد. زیرا لازمه تهیه این نقشه صلاحیت، تخصص و دسترسی به یکسری اطلاعات ثبتی املاک است. و کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی فردی مناسب برای مراجعه می باشد. وی می تواند با مهر و امضای خود به نقشه یو تی ام تهیه شده اعتبار دهد. و آن را آماده ارائه به اداره ثبت اسناد و مراجع قضایی کند.

نکته قابل توجه برای تهیه نقشه یو تی ام برای اراضی زراعی وسعت بالایی این اراضی می باشد. در نتیجه حدود اربعه اراضی بر روی زمین نا معلوم می باشد. در نتیجه انجام عملیات جانمایی پلاک ثبتی ضروری خواهد بود.

برای تهیه این نقشه ابتدا مدارک و اسنادی بایستی جمع آوری شوند. تا در نهایت سبب مشخص شدن حدود اربعه ملک گردد. در واقع جانمایی پلاک ثبتی یک روش و عملیاتی است. که با استفاده از این عملیات موقعیت و ابعاد دقیق ثبتی پلاک ثبتی ملک بر روی زمین مشخص و در حقیقت جانمایی پلاک ثبتی انجام می شود. در ادامه برای تهیه نقشه یو تی ام از جی پی اس دو یا سه فرکانسه استفاده می شود. و مختصات یو تی ام کنج ها برداشت می شود. در ادامه ترسیم نقشه یو تی ام انجام می شود. و این نقشه مهر و امضا شده قابل ارائه به اداره ثبت اسناد و یا مراجع قضایی خواهد بود. تا در نتیجه این امور به انجام برسد.

نحوه تهیه نقشه یو تی ام

نحوه تهیه نقشه یو تی ام

این مطلب چه‌ اندازه برایتان مفید بوده است؟

امتیاز خود را ثبت کنید.

میانگین امتیاز: 0 / 5. تعداد رأی: 0

امتیاز نداده اید؟! اولین نفر باشید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما