پلاک ثبتی مناطق تهران

پلاک ثبتی مناطق تهران

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

برای شناسایی املاک و اراضی پلاک اصلی و فرعی به وجود آمده است. از پلاک اصلی و فرعی ملک برای انجام جانمایی ملک نیز استفاده می شود. در صورتی که ملک موقعیت و آدرس ملک بر روی زمین معلوم نباشد. در نتیجه لازم است به کمک پلاک ثبتی ملک جانمایی پلاک ثبتی انجام شود. برای انجام این عملیات می توان به کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی مراجعه نمود.

پلاک اصلی و فرعی

سازمان اسناد و املاک کشور استان ها را به واحد و بخش های کوچک تر تقسیم نموده است. و سپس هر یک از بخش ها به واحد های کوچک تری تقسیم می شود. و به آن قطعه مادر می گویند قطعاتی که از قطعه مادر جدا می شود. یک شماره فرعی و شماره اصلی خواهد داشت.

در واقع پلاک ثبتی ملک به دلایل مختلفی به وجود آمده است. و هدف از ساخت پلاک ثبتی مناطق تهران شامل شناسایی و تشخیص ملک، استعلام ملک، تشخیص موقعیت ملک، تطبیق ملک با وضع موجود می باشد. در صورتی که ملک گمشده باشد به جهت معلوم نمودن آدرس ملک لازم است. به کمک پلاک اصلی و فرعی ملک جانمایی پلاک ثبتی انجام می شود.

کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی  می تواند این عملیات  را انجام دهد و آدرس ملک را مشخص نماید لازم به ذکر است که جانمایی پلاک ثبتی توسط افراد غیر متخصص قابل انجام نمی باشد و در صورت مراجعه به این افراد آدرس دقیق ملک به دست نمی آید و در صورت تثبیت و دیوارکشی ملک در جای واقعی خود قرار نخواهد گرفت مالک در آینده دچار مشکلات حقوقی خواهد شد برای انجام این عملیات اسناد قدیمی بررسی میشود و بر اساس آن اسناد ثبتی از بانک اطلاعات ثبتی استخراج میشود در ادامه با جانمایی نقشه ثبتی بر روی زمین حدود ثبتی ملک معلوم میشود و در نتیجه نقشه یو تی ام ملک نیز تهیه می گردد.

پلاک اصلی و فرعی

پلاک اصلی و فرعی

این مطلب چه‌ اندازه برایتان مفید بوده است؟

امتیاز خود را ثبت کنید.

میانگین امتیاز: 0 / 5. تعداد رأی: 0

امتیاز نداده اید؟! اولین نفر باشید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما