نمونه نقشه utm

نمونه نقشه utm

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

برای تهیه نقشه یو تی ام از جی پی اس دو یا سه فرکانسه و نرم افزاری همچون اتوکد استفاده می شود. ممکن است این نقشه از جانب اداره ثبت اسناد درخواست شود. در واقع اداره ثبت اسناد برای انجام امور ثبتی همچون صدور سند تک برگ ، تصحیح سند و … این نقشه را به عنوان مدرک در خواست خواهد کرد. برای تهیه نقشه یو تی ام می توان به یک فرد دارای صلاحیت همچون کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی مراجعه نمود.

هزینه تهیه نقشه یو تی ام

هزینه های انجام نقشه برداری طبق تعرفه سازمان نقشه برداری کشور تعیین می شود. و به بسیاری از عوامل مثل مساحت و ابعاد زمین بستگی دارد. نقشه یو تی ام از جانب سازمان های مختلف برای انجام امور ملکی در خواست می شود. یکی از این ادارات اداره ثبت اسناد است. برای مثال ممکن است ابعاد و مساحت سندی ملک و ابعاد و مساحت وضع موجود ملک با هم مغایرت داشته باشند. و لازم شود تصحیح سند انجام شود. در نتیجه تهیه نقشه یو تی ام ضروری خواهد بود. همچنین در صورتی که افراد قصد تبدیل سند قدیمی به سند تک برگ را داشته باشند.

در نتیجه لازم است این نقشه با دقت بالا تهیه شود. مهر و امضا شده به این اداره ارائه شود. قیمت نقشه یو تی ام براساس مساحت طبق تعرفه مشخص می شود برای تهیه نقشه یو تی ام لازم است به یک فرد متخصص همچون کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی مراجعه نمود. این متخصص به منظور تهیه نقشه یو تی ام از جی پی اس دو یا سه فرکانسه استفاده می شود.بعد از برداشت زمینی سپس ترسیم نقشه یو تی ام انجام می شود. در واقع کارشناس این نقشه را با دقت بالا تهیه خواهد کرد تا مورد قبول ادارات و سازمان های مختلف قرار بگیرد.

هزینه تهیه نقشه یو تی ام

هزینه تهیه نقشه یو تی ام

این مطلب چه‌ اندازه برایتان مفید بوده است؟

امتیاز خود را ثبت کنید.

میانگین امتیاز: 0 / 5. تعداد رأی: 0

امتیاز نداده اید؟! اولین نفر باشید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما