نقشه دقیق تفکیک آپارتمان

نقشه دقیق تفکیک آپارتمان

 

پس  از پایان ساخت و ساز برای اخذ سند تک برگ تهیه می گردد. در واقع به جهت صدور سند تک برگی از اداره ثبت اسناد لازم است مدارکی را تهیه نمود. یکی از این مدارک نقشه تفکیک آپارتمان است. با تهیه این نقشه مساحت و متراژ دقیق هر واحد معلوم می شود. و قسمت های آپارتمان جداسازی می شود.

در واقع زمینی که آپارتمان بر روی آن بنا می شود ممکن است یک سند مالکیت داشته باشد. یا چند سند مشاعی داشته باشد. در نتیجه لازم است تهیه نقشه دقیق تفکیک آپارتمان انجام شود و اسناد ملک باطل شود. و در ادامه برای هر واحد به تعداد واحد های مسکونی سند صادر شود.

برای اخذ سند لازم است تفکیک آپارتمان انجام شودو هر واحد مستقل شود. همچنین با انجام تفکیک آپارتمان وجود انباری، پارکینگ و .. معلوم می شود.

به جهت تهیه نقشه دقیق تفکیک آپارتمان لازم است به فردی متخصص مراجعه نمود. نظام مهندسی فرد متخصصی را برای تهیه این نقشه انتخاب می کند.

برای تهیه این نقشه از تجهیزات نقشه برداری دقیقی استفاده می شود. کارشناس از دوربین توتال استیشن و مترلیزری استفاده می شود. بعد از برداشت ترسیم نقشه تفکیک آپارتمان برای هر طبقه به شکل مجزا انجام می شود. در نتیجه با ارائه این نقشه به اداره ثبت اسناد امکان اخذ سند تک برگی برای هر واحد آپارتمانی وجود خواهد داشت.

شیوه انجام تفکیک آپارتمان

تفکیک آپارتمان به جهت جداسازی بخش های آپارتمان انجام می شود. برای انجام تفکیک آپارتمان لازم است مدارکی را تهیه نمود و مراحلی طی شود. که شامل موارد زیر است:

  • در ابتدای امر لازم است در خواست کتبی به اداره ثبت اسناد ارائه نمود.
  • به جهت انجام تفکیک آپارتمان لازم است پایانکار اخذ شده باشد و ارائه شود.
  • ملک نباید رهن هیچ ارگانی باشد. همچنین نباید در بازداشت یا توقیف باشد.
  • برای انجام تفکیک لازم است محدوده مفروز و مشترک معلوم شود و پارکینگ و انباری نیز همچنین مشخص گردد.
  • در نتیجه کارشناس به ملک مراجعه خواهد کرد تا تفکیک آپارتمان انجام شود.

پیش فروش واحد های آپارتمانی

پیش فروش قبل از پایان ساخت و ساز واحد های آپارتمانی انجام می شود. این معاملات برای طرفین معامله سود به همراه دارد. و در نتیجه افراد مایل اند این معامله را انجام دهند. با توجه به قیمت آپارتمان و کاهش قدرت خرید افراد در نتیجه پیش فروش ملک رونق یافته است. اما انجام پیش فروش واحد های آپارتمانی به راحتی ممکن نمی باشد. و انجام این معاملات به طبع باعث افزایش  دعواهای حقوقی شده است.

می توان مواردی را به انجام رساند تا در نتیجه از بروز مسائل حقوقی جلوگیری نمود. در واقع لازم است در تنظیم قرارداد پیش فروش آپارتمان دقت نمود. همچنین لازم است مساحت دقیق هر واحد معلوم باشد. از آنجایی که مساحت و متراژ دقیق هر واحد معلوم نمی باشد و این اطلاعات بعد از ساخت و ساز ملک معلوم می شود در نتیجه لازم است پیش تفکیک آپارتمان انجام شود.

پیش تفکیک آپارتمان چیست؟

عملیات پیش تفکیک آپارتمان به جهت جداسازی واحد های آپارتمانی و معلوم نمودن مساحت و متراژ دقیق هر واحد آپارتمانی انجام می شود. این عملیات قبل از اینکه ساخت آپارتمان به اتمام برسد و به جهت معلوم شدن مساحت دقیق هر واحد انجام می شود. در واقع افرادی که اقدام به انجام پیش فروش و پیش خرید واحد های آپارتمانی می کنند. ممکن است از انجام این معاملات متضرر شوند.

دلیل متضرر شدن افراد از معامله پیش خرید و پیش فروش این است که این معامله با مساحت تقریبی هر واحد انجام می شود. و همین عامل سبب ضرر و زیان میشود بنابراین میبایست پیش تفکیک آپارتمان انجام شود. تا با به دست آمدن مساحت دقیق هر واحد معامله بدون ضرر انجام شود. انجام پیش تفکیک آپارتمان را می توان به یک متخصص همچون کارشناس رسمی دادگستری سپرد. تا نقشه تفکیکی آپارتمان با دقت بالا حاصل شود.

تهیه ی نقشه دقیق تفکیک آپارتمان با مهر و امضای کارشناس رسمی دادگستری و نظارت وی در شرکت مهندسی نقشه برداری رادین مپ.

تماس باما

09129277534

02166398316

 

تفاوت تفکیک و پیش تفکیک آپارتمان

با اتمام ساخت و ساز آپارتمان و صدور پایانکار لازم است تفکیک آپارتمان انجام شود. تا در نتیجه اطلاعات دقیقی از متراژ و مساحت واحد های آپارتمانی و مشاعات آن حاصل شود. بر طبق اطلاعات حاصل از نقشه دقیق تفکیک آپارتمان در نتیجه سند تک برگی برای هر واحد از طریق اداره ثبت اسناد صادر می شود.

تفکیک آپارتمان برای آپارتمان در تهران بعد از پایان ساخت و ساز و صدور پایانکار انجام می گیرد. تا در نتیجه سند تک برگ برای هر واحد از آپارتمان صادر شود. در واقع با انجام تفکیک آپارتمان مساحت و متراژ دقیق هر واحد حاصل می شود. این عملیات توسط کارشناس نظام مهندسی انجام می شود.

پیش تفکیک آپارتمان قبل از اتمام ساخت و ساز انجام می شود. در آن مرحله پایانکار صادر نشده است و سند تک برگی برای هر واحد وجود ندارد. ممکن است افراد قصد پیش خرید و پیش فروش واحد های آپارتمانی را داشته باشند در نتیجه برای اینکه این که این معامله با اطمینان بالا انجام شود و طرفین از انجام آن متضرر نشوند لازم است مساحت دقیق هر واحد حاصل شود. و معامله با توجه به آن انجام شود.

برای به دست آوردن مساحت و متراژ دقیق هر واحد لازم است پیش تفکیک آپارتمان انجام شود. انجام این عملیات را می توان به کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی سپرد. تفکیک آپارتمان اما توسط کارشناس نظام مهندسی انجام می شود.

پیش تفکیک آپارتمان را به چه کسی بسپاریم؟

قبل از آغاز معامله پیش فروش و پیش خرید واحد های آپارتمانی برای اینکه این معاملات با اطمینان بالا انجام شود. در نتیجه لازم است پیش تفکیک آپارتمان انجام شود تا انجام این معامله به صورت اصولی انجام شود. و افراد از انجام آن متضرر نشوند. تهیه نقشه تفکیکی آپارتمان و انجام پیش تفکیک آپارتمان به جهت تعیین مساحت هر واحد انجام می شود.

کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی می تواند. پیش تفکیک آپارتمان را به صورت اصولی انجام دهد. در واقع این متخصص تجربه لازم را برای انجام تفکیک آپارتمان دارد. نقشه پیش تفکیک آپارتمان تهیه شده توسط این متخصص دقت بالایی دارد. و با تهیه این نقشه مساحت و متراژ دقیق هر واحد معلوم می شود.

 

پیش تفکیک آپارتمان را به چه کسی بسپاریم؟

پیش تفکیک آپارتمان را به چه کسی بسپاریم؟

این مطلب چه‌ اندازه برایتان مفید بوده است؟

امتیاز خود را ثبت کنید.

میانگین امتیاز: 5 / 5. تعداد رأی: 1

امتیاز نداده اید؟! اولین نفر باشید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما