اصول تفسیر عکسهای هوایی

اصول تفسیر عکسهای هوایی

 

منظور از تفسیر عکس هوایی تشخیص و شناسایی عوارض، استخراج اطلاعات و تعیین حدود بر روی عکس هوایی می باشد. با انجام تفسیر عکس هوایی مفسر اندازه گیری ویژگی های هندسی شامل طول، عرض، مساحت و ارتفاع را انجام خواهد داد.

برای انجام تفسیر و بررسی عکس هوایی مراجعه به فردی متخصص ضروری است. کارشناس رسمی دادگستری طبق اصول تفسیر عکسهای هوایی pdf  می تواند تفسیر و بررسی عکس هوایی را انجام دهد.

برای انجام تفسیر و بررسی عکس هوایی کارشناس با توجه به مقیاس عکس، سال عکسبرداری، زمان عکسبرداری عکس هوایی را تهیه خواهد کرد. کارشناس رسمی حداکثر استفاده را از اطلاعات و مستندات عکس هوایی و ماهواره ای به جهت حل پرونده های پیچیده املاک و اراضی با انجام تفسیر عکس هوایی کسب می کند. تفسیر و بررسی عکس هوایی به کمک تجهیزاتی همچون استریوسکوپ انجام می شود. و در نتیجه با روش برجسته بینی تفسیر عکس هوایی انجام می شود.

عکس هوایی و تفسیر عکس هوایی چیست؟

برداشت عوارض و جزئیات از زمین توسط دوربین های عکس برداری انجام می شود. و در نتیجه عکس هوایی حاصل می شود. این امر توسط هواپیما انجام می شود. تفسیر عکس هوایی کاربرد های بسیاری دارد. از جمله برای تهیه نقشه ، مطالعات زمین شناسی، تفسیر، راهسازی، محیط زیست، مدیریت منابع آب، هواشناسی، مسائل نظامی و .. کاربرد دارد.

تفسیر و بررسی عکس هوایی روشی است که به جهت کسب اطلاعات از عکس هوایی انجام می شود. تفسیر عکس هوایی با استفاده از تجهیزاتی همچون استریوسکوپ انجام می شود. برجسته بین یا استریوسکوپ نام دستگاهی است که با استفاده از آن می توان تصاویری که چشم چپ و چشم راست به تنهایی می بیند را با هم ادغام نماید و تصویر سه بعدی را نشان دهد. استریوسکوپ دارای دو لنز چشمی است. در نتیجه برای انجام تفسیر عکس هوایی از آن استفاده می شود. و اطلاعات از آن استخراج می شود.

به جهت انجام تفسیر و بررسی عکس هوایی مراجعه به فردی متخصص ضروری می باشد. کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی می تواند این امر را انجام دهد.

اصول تفسیر عکسهای هوایی و انجام امور آن با مهر و امضای کارشناس رسمی دادگستری در شرکت مهندسی نقشه برداری رادین مپ.

تماس باما

09129277534

02166398316

تفسیر عکس هوایی اراضی ملی

زمانی که اراضی ملی اعلام شود در نتیجه دولت آن را تصاحب خواهد کرد. اراضی ملی متعلق به دولت است. ممکن است به اشتباه اراضی ملی اعلام شود. اراضی که مالک در آن زراعتی را انجام نداده است ممکن است به اشتباه ملی اعلام شود.

مالکینی که اراضیشان ملی اعلام شده است می توانند به این رای اعتراض کنند. در نتیجه لازم است سابقه احیا در اراضی بررسی شود و این امر معلوم شود. بنابراین به جهت حل این اختلافات می توان مدارکی را تهیه نمود و به مراجع قضایی ارائه نمود. در واقع لازم است تامین دلیلی را تهیه نمود و به مراجع قضایی ارائه داد.

در اراضی ملی سابقه کشاورزی وجود ندارد اما در صورتی که اراضی سابقه کشاورزی داشته باشد در این صورت اراضی احیا شده به شمار می روند. برای اینکه افراد بتوانند ثابت کنند که اراضیشان ملی نمی باشد لازم است تفسیر و بررسی عکس هوایی انجام شود.

انجام تفسیر عکس هوایی و تهیه گزارش کارشناسی تفسیر عکس هوایی مراجعه به فردی متخصص ضروری می باشد. کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی می تواند تفسیر و بررسی عکس هوایی را انجام دهد.

وی ابتدا عکس های هوایی مربوط به اراضی را تهیه خواهد کرد و سپس با استفاده از استریوسکوپ عکس های هوایی پوشش دار را تفسیر خواهد کرد. در ادامه در صورت تشخیص زراعی بودن نوع اراضی، گزارش تفسیر عکس های هوایی تهیه می گردد .و سپس نقشه یو تی ام اراضی نیز تهیه و به همراه گزارش تهیه شده مهر و امضا می گردد. و قابل ارائه به دادگاه خواهد بود. تا حفظ اراضی ممکن باشد.

جهت اثبات وجود یا عدم وجود بنا

انجام می شود تا اطلاعاتی از عکس هوایی حاصل شود. بررسی عکس هوایی با استفاده از تجهیزات دقیق و روش های تخصصی انجام می شود. یکی از مواقعی که تفسیر عکس هوایی اهمیت می یابد زمانی است که اراضی زراعی اعلام شود. در صورتی که اراضی مسکونی باشد و مالک قصد ساخت بنا در اراضی را داشته باشد. لازم است اثبات شود که در گذشته در ملک بنا وجود داشته است. در این صورت لازم است تفسیر عکس هوایی انجام شود. و سابقه وجود بنا در اراضی بررسی شود.

همچنین ممکن است فردی متوجه تعارض از جانب ملک مجاور شود. این امر با تهیه تامین دلیل حل می شود. در واقع لازم است اثبات شود در اراضی عدم وجود بنا اثبات شود. این امر با انجام تفسیر و بررسی عکس هوایی ممکن می باشد. این امر توسط یک فرد متخصص ممکن است. و این امر در این صورت مورد قبول قرار می گیرد.

انجام تفسیر عکس هوایی کارشناس رسمی دادگستری

تفسیر و بررسی عکس هوایی انجام می شود تا اطلاعات دقیقی از عکس هوایی حاصل شود. در صورتی که اختلافات ملکی به وجود آید انجام تفسیر و بررسی عکس هوایی برای تهیه تامین دلیل کارایی دارد. در واقع ممکن است بر سر حدود و مرز ها اختلافاتی به وجود آید در نتیجه برای حل اختلافات ملکی لازم است تامین دلیلی تهیه شود و به مراجع قضایی ارائه گردد.

اختلافات ملکی بر سر حدود و مرز های ملک زمانی به وجود می آید که حدود اربعه اراضی بر روی زمین نا مشخص شود. در نتیجه همین امر سبب می شود اختلافاتی به وجود آید. حل اختلافات با انجام تفسیر عکس هوایی ممکن می باشد.

اصول تفسیر عکسهای هوایی pdf تخصصی است و فردی همانند کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی می تواند بر طبق این اصول تفسیر عکس هوایی را انجام دهد. این متخصص ابتدا عکس هوایی قدیمی را تهیه خواهد کرد و در ادامه تفسیر و بررسی عکس هوایی آغاز می شود و سابقه احیا در اراضی مورد بررسی قرار می گیرد.

در ادامه گزارش تفسیر عکس هوایی تهیه می شود و این گزارش مهر و امضا شده قابل ارائه به مراجع قضایی خواهد بود. تا با ارائه این مدرک اختلافات به وجود آمده را حل نمود.

این مطلب چه‌ اندازه برایتان مفید بوده است؟

امتیاز خود را ثبت کنید.

میانگین امتیاز: 5 / 5. تعداد رأی: 1

امتیاز نداده اید؟! اولین نفر باشید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما