چگونه نقشه utm بگیریم

چگونه نقشه utm بگیریم

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

نقشه یو تی ام در خواست می شود تا در نتیجه اطلاعات فنی دقیق ملک معلوم گردد. در واقع با تهیه نقشه یو تی ام مساحت، ابعاد و موقعیت دقیق ملک معلوم می شود. این نقشه از جانب اداره ثبت اسناد و شهرداری در خواست می شود.

تهیه نقشه یو تی ام utm را می توان به کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی سپرد. این متخصص به جهت تهیه نقشه یو تی ام ابتدا برداشت و سپس ترسیم نقشه یو تی ام را انجام خواهد داد.

تهیه نقشه یو تی ام

شهرداری از جمله اداراتی می باشد که نقشه یو تی ام را از مالکین املاک در خواست می کند. درواقع به جهت اخذ جواز ساخت از شهرداری لازم است مدارکی را تهیه نمود. یکی از این مدارک نقشه یو تی ام می باشد. با تهیه نقشه یو تی ام اطلاعات فنی ملک معلوم می شود. و شهرداری به موقعیت ملک در شهر پی خواهد برد.

تهیه نقشه یو تی ام را می توان به فردی متخصص و با تجربه سپرد. کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی می تواند با بالاترین دقت و کیفیت نقشه یو تی ام را تهیه نماید.

برای تهیه نقشه یو تی ام ابتدا کارشناس با مراجعه به ملک در صورتی که حدود اربعه ملک مشخص و معلوم باشد متخصص با استفاده از جی پی اس دو فرکانسه و یا با استفاده از دوربین توتال استیشن برداشت خود را از عرصه ملک انجام می دهد. لازم به ذکر است که برای اخذ سند تک برگ تنها نقشه یو تی ام از عرصه باید تهیه شود و اعیان اهمیتی ندارد. بعد از برداشت عرصه سپس نقشه یو تی ام با استفاده از اطلاعات برداشت شده ترسیم می گردد و در ادامه چاپ و مهر و امضا خواهد شد.

تهیه نقشه یو تی ام

تهیه نقشه یو تی ام

این مطلب چه‌ اندازه برایتان مفید بوده است؟

امتیاز خود را ثبت کنید.

میانگین امتیاز: 0 / 5. تعداد رأی: 0

امتیاز نداده اید؟! اولین نفر باشید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما