گوگل ارث و کاربردهایش

گوگل ارث چیست؟

گوگل ارث چیست؟

گوگل ارث(به انگلیسی:Google Earth)برنامه‌ای است برای دریافت و مشاهده اطلاعات جغرافیایی جهان که توسط شرکت کی‌هول ساخته شده‌است و نقشه۳بعدی زمین نیز نامیده می‌شود.نقشه‌های این برنامه باکنارهم قراردادن تصاویر انتخاب‌شده از تصاویر ماهواره‌ای و عکس‌برداری هوایی و سامانهٔ اطلاعات مکانی ۳بعدی جهان به‌دست می‌آید.باگوگل ارث به راحتی می‌توانید بدون حضور در مکان‌های مختلف زمین تجربه‌ای مجازی از سفر و دیدن داشته باشید,گوگل ارث به ما کمک می کند تا سیاره زیبای خودرا ازدریچه ماهواره هاببینیم,با گوگل ارث میتوانیم نقشه‌ها،پستی و بلندی‌ها،ساختمان‌های سه‌بعدی،کهکشان‌ها.ژرفای اقیانوس‌هارامشاهده کنیم طبق اعلام گوگل در حال حاضر ۹۸ درصد از سطح زمین تحت پوشش این نرم‌افزار قرار گرفته و همچنین بیش از ۱۰ میلیون مایل از نمای خیابان در این نرم‌افزار ثبت شده‌است.

امکانات گوگل ارث

۱_ Show Navigation

با استفاده ازاین امکان شمامی‌توانیدابزارمرورگری که درسطح زمین قرارداردراغیر فعال یافعال کنید،ماوس سیستم شما می‌تواند کار این ابزار را برای شما انجام دهد

۲_ Atmosphere

با فعال کردن این گزینه می‌توانید میزان اتمسفر سطح زمین را مشاهده کنید و نمای بهتری را از این کره خاکی در دسترس داشته باشید.

۳_ Overviwe Map

زمانی که شما این بخش را در گوگل ارث فعال کنید، می‌توانید موقعیت جغرافیایی خود را در هرکجایی که هستید مشاهده کنید.

۴_ Toolbar

تولبار یک گزینه پرکاربرد در گوگل ارث است که نوار ابزار امکانات این برنامه را در اختیار شما قرار می‌دهد.

۵_ Full Screen

این گزینه برای مشاهده کردن برنامه در ابعاد بزرگ است، شما برای اینکه بتوانید برنامه گوگل ارث را به صورت تمام صفحه مشاهده کنید می‌توانید دکمه ی F11 را کلیک کنید.

۶_ Sidebar

شما می‌توانید این گزینه را که از امکانات مهم گوگل ارث نیز محسوب می‌شود در قسمت چپ برنامه فعال کنید.

۷_ Scale Legend

برای مشخص کردن مقیاس عکاسی در زمان عکس گرفتن از سطح زمین می‌توانید این ابزار استفاده کنید، یک مقیاس خطی کوچکی برای انجام دادن این کار در سمت چپ پایین برنامه در اختیار شما قرار دارد.

۸_ Sun

Sun این امکان را به شما می‌دهد تا بتوانید موقعیت دقیق شب و روز را در کره زمین متوجه شوید، برای اینکه بتوانید از این امکان استفاده کنید باید ساعت و تاریخ کامپیوتر شما تنظیم شده و دقیق باشد در غیر این صورت باید یک بار کامپیوتر خودتان را خاموش روشن کنید و دوباره این پروسه را سپری کنید.

۹_ Make this my Start location

این قابلیت این امکان را برای شما فراهم می‌کند تا بتوانید در هر جایی که دوست دارید گوگل ارث را تنظیم کنید و بر روی هر نقطه که می‌خواهید آن را قرار دهید.

۱۰_ Historical Imagery

این ابزار برای این است که شما بتوانید در برخی شهرهای مهم عکس‌های قدیمی آنها را نیز مشاهده کنید.

۱۱_ Water Surface

با فعال کردن این گزینه شما می‌توانید سطح آب‌هایی که در دریا و اقیانوس‌ها وجود دارد همراه با موج‌های آنها مشاهده کنید.

۱۲_ Explore

این ابزار به شما این امکان را خواهد داد تا بتوانید سطح مریخ، سطح ماه و آسمان را به زیبایی تماشا کرده و از دیدن آنها لذت ببرید.

۱۳_ Grid

این گزینه به شما این دسترسی را خواهد داد تا بتوانید به صورت مختصات‌بندی شده سطح زمین را تقسیم‌بندی کنید.

۱۴_ Status Bar

این ابزار برای فعال کردن نوار وضعیتی است که درگوگل ارث وجود دارد مورد استفاده قرار می‌گیرد، شما با استفاده از آن این امکان را دارید تا میزان بارگزاری دیتا، مختصات و ارتفاع محلی و ارتفاع روئیت سطح زمین را به خوبی مشاهده کنید و از این اطلاعات استفاده کنید.

۱۵_ Reset

این ابزار که در نسخه 6 گوگل ارث ارائه شده است و امکان را برای شما مهیا خواهد ساخت تا مشکل دید شما را حل کرده و زاویه‌های شمال و جنوب را به خوبی برای شما مشخص کنددرواقع شما زمانیکه از گوگل ارث استفاده می‌کنیدسردرگم و گمراه نشوید.

تاریخچه گوگل ارث

در سال 2005بودکه گوگل یک نقشه ترکیبی تعاملی را به اسم گوگل ارث معرفی کرد و در اختیار کاربران قرار داد، سال 2015 بود که تیم توسعه دهندهGoogle Earthنسخه باز طراحی شده و جدیدی را با هدف تمرکز بر روی دسترسی‌ها در اختیار کاربران قرار دادندطولی نکشید که در سال2017نسخه جدید و بروزرسانی شده گوگل ارث از طریق گوگل کروم و اپلیکیشن‌های اختصاصی معرفی شد تا کاربران بتوانند زیبایی‌هایی را که در سطح کره زمین وجود دارد به خوبی مشاهده کرده و از این تصاویر لذت ببرندتیم توسعه دهنده که درGoogle Earthفعالیت دارد از 30 مهندس و 5 طراح تجربه کاربری ux تشکیل شده است تا این بستر را برای تمامی افراد فراهم سازند تا تصاویر و منظر‌های بسیار زیادی را در سطح کره زمین با کیفیت بالایی مشاهده کنند.

دقت در گوگل ارث

Google Earth عموماً از تصاویر ماهواره‌ای با وضوح کافی برای مشاهده سطح زمین استفاده می‌کند و نه تصاویر با دقت بالا که برای تفکیک جزئیات کوچک مناسب باشند. اگر به نیاز به تصاویر با دقت بالا برای تفکیکی خاص مانند تحلیل زمین‌شناسی یا مطالعات محیطی دارید، شاید بهتر باشد از سایرمنابع و ابزارهای متخصص تری برای این منظور استفاده کنید. گوگل ارث بیشتر برای مشاهده و کشف مکان‌های مختلف در جهان استفاده می‌شود و تمرکز بر جزئیات کوچک ندارد. برای مطالعاتی که نیاز به تصاویر با دقت بالا برای تفکیک جزئیات دارند، ممکن است نیاز به منابع و ابزارهای خاص تری داشته باشید که این ابزارها به عنوان نقشه تفکیکی شناخته می‌شوند. این نوع نقشه‌ها امکان مشاهده جزئیات دقیقتری از مناطق خاص را فراهم می‌کنند و برای بررسی‌های محلی یا تحلیل‌های زمین شناسی بسیار مفید هستند.

برای تحقیقات و تحلیل دقیق جغرافیایی،می‌توانید از منابع متخصص تری مانندمهندسین نقشه بردار یا سامانه‌های GIS (سامانه اطلاعات جغرافیایی) استفاده کنید. این ابزارها امکانات بیشتری برای نقشه‌برداری دقیق و تحلیل جغرافیایی فراهم می‌کنند و اطلاعات جزئی‌تری را ارائه می‌دهند. اگر به دقت بالا ونقشه های تفکیکی احتیاج دارید، بهتر است از این منابع تخصصی برای کمک و پشتیبانی استفاده کنید.

تهیه نقشه های تفکیکی شما با بالا ترین دقت و مهر و امضا و نظارت کارشناس رسمی دادگستری در شرکت مهندسی نقشه برداری رادین مپ

تماس باما

  09129277534   

  02166398316

دقت در گوگل ارث
دقت در گوگل ارث

این مطلب چه‌ اندازه برایتان مفید بوده است؟

امتیاز خود را ثبت کنید.

میانگین امتیاز: 5 / 5. تعداد رأی: 2

امتیاز نداده اید؟! اولین نفر باشید.

1

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما