نقشه برداری زمین با موبایل

نقشه برداری زمین با موبایل

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

به طور کلی نقشه یو تی ام از جانب ادارات دولتی در خواست می شود. از جمله این ادارات شهرداری، اداره ثبت اسناد، اداره منابع طبیعی و .. می باشد.

تهیه نقشه یو تی ام با دقت و کیفیت بالا می بایست انجام شود. با تهیه نقشه یو تی ام مساحت، ابعاد و موقعیت دقیق ملک معلوم می شود. تهیه این نقشه را می توان به کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی که صلاحیت تهیه نقشه یو تی ام را دارد.

تهیه نقشه یو تی ام

نقشه یو تی ام از جانب ادارات و سازمان های مختلف ملکی در خواست می شود. با تهیه نقشه یو تی ام اطلاعات فنی ملک با دقت بالا حاصل می شود. برخی از افراد برای تهیه این نقشه و انجام نقشه برداری زمین از موبایل استفاده خواهد کرد. اما لازم به ذکر است که تهیه نقشه یو تی ام با استفاده از موبایل نقشه یو تی ام دقیقی را حاصل نمی کند. در واقع برداشت زمینی با دقت پایین حاصل می شود و در نتیجه نقشه تهیه شده دقت پایینی خواهد داشت و مورد پذیرش ادارات و سازمان ها قرار نخواهد گرفت.

بنابراین به جهت تهیه نقشه یو تی ام با دقت بالا لازم است به یک فرد متخصص مراجعه نمود. تهیه نقشه یو تی ام را می توان به کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی سپرد. برای تهیه نقشه یو تی ام از جی پی اس دو یا سه فرکانسه استفاده می شود و در نتیجه بعد از برداشت زمینی سپس ترسیم نقشه یو تی ام انجام می شود.

از جمله سازمان هایی که تهیه نقشه یو تی ام را در خواست می کنند شهرداری می باشد. در واقع شهرداری به جهت اخذ جواز ساخت مدارکی را در خواست خواهد کرد یکی از این مدارک نقشه یو تی ام است.

تهیه نقشه یو تی ام

تهیه نقشه یو تی ام

این مطلب چه‌ اندازه برایتان مفید بوده است؟

امتیاز خود را ثبت کنید.

میانگین امتیاز: 0 / 5. تعداد رأی: 0

امتیاز نداده اید؟! اولین نفر باشید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما